שתף קטע נבחר

נשיא דרום קוריאה: צריך לפקח על הרשת

בעקבות ביקורות שספג על המדיניות הכלכלית שלו, הנשיא אמר כי באינטרנט יש סכנות של וירוסים, פריצות, והפצת מידע שקרי ואנונימי

לאחר שבועות של מחאה באינטרנט בידי גולשים דרום קוריאנים על מדיניותו הכלכלית של הנשיא החדש, לי מיונג באק, המדינה שוקלת כעת דרכים חדשות לפקח על הרשת. בכוונתו של הנשיא למנות אדם בממשל שתפקידו יהיה בחינת דעת הקהל ברשת באחת מהמדינות עם אחוזי הגלישה הגבוהים בעולם.

 

הנשיא הדגיש את היתרונות והסכנות ברשת כשהשתתף בשבוע שעבר בפגישה על עתיד כלכלת האינטרנט. לי אמר כי הרשת צריכה להיות "מרחב של אמון". אחרת, לדבריו, "הכוח של הרשת עשוי להתגלות כארסי יותר מאשר מועיל". לי ציין את הנזקים "וירוסים, פריצות, טרור קיברנטי, ודליפה של מידע אישי".

 

לי שלא התייחס לביקרות נגדו ברשת הוסיף כי "באופן ספציפי, דואר זבל שנשלח תחת מעטה אנונימיות והפצת מידע שקרי ולא מדוייק מאיים על ההגיון והאמון".

 

לי הכחיש כי בכוונתו לצנזר את הרשת. נציבות התקשורת בדרום קוריאה ציינה כי היא שוקלת לחזק את מערכת זיהוי הגולשים שהוצגה בשנה שעברה במטרה להילחם בבריונות מקוונת. המערכת, המזכירה הצעת חוק שהתגלגלה בישראל, מחייבת גולשים להירשם בטרם הם מפרסמים תגובות, ומפעילי האתרים חייבים לחשוף את הפרטים במקרה שמישהו נפגע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לי מיונג באק: לפקח על הרשת
צילום: איי אף פי
מומלצים