שתף קטע נבחר

זירת הקניות

רשות המים: השקיית גנים ציבוריים תתייקר ותוגבל

כדי להתמודד עם משבר המים הנוכחי, הרשות הודיעה על ייקור תעריף המים להשקיית שטחים ציבוריים. "התעריף המוזל מעודד את השקיית הגינות - ואין בכך כל היגיון", אומרים ברשות

הורה ממטרה? טנגו בצורת: רשות המים, המתריעה זה תקופה ארוכה כי משבר המים הנוכחי הוא מהחמורים שידעה ישראל, תעלה את מחיר המים להשקיית גינות -  ותגביל את כמות המים המוקצבת לגינון ציבורי. הרשות הודיעה כי במסגרת ההתמודדות עם משבר המים לא תינתן עוד הטבה תעריפית לרשויות המקומיות, צעד אשר ייקר באופן משמעותי את השקיית הגינות הציבוריות. 

 

בפרקים הקודמים: 

 

 

"אין היגיון לספק מים שפירים לגינון בתעריף מוזל המעודד, למעשה, את השקיית הגינות", מבהיר  דובר הרשות, אורי שור. עוד מסר שור כי מועצת הרשות אישרה תקנה האוסרת על השימוש במים שפירים להשקיית גנים

ציבוריים חדשים, או כאלה שנשתלו מחדש. עם זאת, כדי להבטיח שצמחייה חדשה שעתידה להישתל תהיה חסכונית במים, החליטה המועצה לקיים שימוע נוסף בסוגיה בעוד כשבוע. 

 

שור מבהיר כי הגבלת כמות המים הנצרכת להשקיית גינות ציבוריות תיכנס לתוקפה בתחילת השנה הבאה. "מעתה יחויבו הרשויות המקומיות בדיווחים על גודל שטחו של הגינון ציבורי ועל סוגי הצמחייה הנשתלים בו", הוא מוסיף. "יש לחתור לקראת שינוי אמיתי של תכנון הגינון ואופי הצמחייה בארץ, שיביא להתייעלות בת-קיימא במשאב המים".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעל גרטי
פרחים - או קוצים? גינה ציבורית בת"א
צילום: יעל גרטי
מומלצים