שתף קטע נבחר

ישי: העגינות של קרנית גולדווסר - שיקול בעסקה

משפחות החטופים נפגשו עם יושב ראש ש"ס, אלי ישי, שהבהיר להם כי אחד השיקולים ההלכתיים החשובים בפרשה הוא מצב העגינות בו נתונה קרנית גולדווסר. "אם יתברר שהחיילים לא בחיים הרי שזו לא עסקה של אסירים לבנונים חיים תמורת חיילים מתים, אלא באסירים לבנונים חיים תמורת חייה של קרנית"

שיקולי הלכה בעסקת חילופי השבויים? שר התעשייה והמסחר, אלי ישי, נפגש היום (א') עם משפחות החיילים החטופים, לאחר שמוקדם יותר נפגשו עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. ישי הבהיר לבני המשפחות כי עמדת ש"ס בהצבעה על גורל העסקה תיקבע הערב לאחר התייעצות עם הרב, וכי אחד השיקולים ההלכתיים החשובים בפרשה הוא מצב העגינות בו נתונה קרנית גולדווסר. 

 

הוריהם של אלדד רגב ואהוד גולדווסר ביקשו מישי שיפעל לכך שש"ס תצביע בעד העסקה. קרנית אמנם לא השתתפה

בפגישה, אך בש"ס הבהירו כי חלק ניכר מהשיחה נסב סביב גורלה.

 

במפלגתו של ישי אמרו כי נוכח עגינותה של קרנית גולדווסר, "במקרה שיתברר שהחיילים אינם בחיים - אין מדובר בעסקה של אסירים לבנונים חיים תמורת חיילים מתים, אלא באסירים לבנונים חיים תמורת חייה של קרנית גולדווסר". על פי ההלכה, יש לעשות כל מאמץ מבחינת ההלכה להתיר אשה מעגינותה

 

עם זאת, יו"ר ש"ס לא הבטיח להורים שמפלגתו תצביע בעד העסקה. הוא הדגיש שההחלטה על כך תיפול לאחר שכל הפרטים ייפרשו בפני הרב עובדיה יוסף, והוא יורה כיצד לנהוג.

 

שלמה גולדווסר, אביו של החייל החטוף אהוד גולדווסר, אמר בתום הפגישה עם ישי כי "אם נגזר על מישהו שבנו החייל ייחטף - טוב שהוא יהיה בן לעם היהודי, בשל האחדות של העם הזה".

 

בני משפחותיהם של החיילים החטופים, אלדד רגב ואהוד גולדווסר, נפגשו הבוקר עם מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. הרב נועד עם המשפחות בביתו בירושלים במשך 20 דקות, וביקש מהשר אלי ישי לעדכן אותו בצהריים בפרטי העסקה המתגבשת לשחרור השניים.

 

מיקי ושלמה גולדווסר, הוריו של אודי; צבי רגב, אביו של אלדד ובניו, בני ועופר, וכן קצין צה"ל מיחידת הנעדרים, שסייע לארגן את הפגישה, הגיעו בשעת בוקר מוקדמת לבית הרב. שלמה גולדווסר סיפר כי הרב בירך כל אחד מהם בנפרד: "הרגשנו שהוא מאוד מעורב רגשית במקרה שלנו. הוא היה נרגש מאוד, ובירך כל אחד מאיתנו בתקווה לשובם של הבנים בריאים ושלמים לביתם".

 

אלדד רגב ואהוד גולדווסר נחטפו ללבנון לפני 711 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרנית גולדווסר. "אסירים חיים תמורת חייה"
צילום: דורון גולן
צילום: דודי ועקנין
פגישת משפחות החטופים עם הרב יוסף ואלי ישי
צילום: דודי ועקנין
מומלצים