שתף קטע נבחר

מקורבי ברק: אולמרט יפטר? אז מה

יו"ר העבודה, אהוד ברק, לא מתרגש מאיומיו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לפטר את שרי העבודה: "לקחנו בחשבון את האפשרות הזו", אמרו מקורביו, "נלך לבחירות, אז מה?"

בסביבת יו"ר העבודה, אהוד ברק, לא מתרגשים מאיומיו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לפטר את שרי העבודה אם יצביעו בעד פיזור הכנסת בהצבעה הטרומית ביום רביעי, "לקחנו בחשבון את האפשרות הזו. אם שרי העבודה יפוטרו על נורמות של שלטון מתוקן וניקיון כפיים - הבעיה היא של אהוד אולמרט, ולא של אף אחד אחר", אמרו בסביבת ברק.

 

מקורביו הוסיפו בתגובה לאיומי ראש הממשלה: "ברק לא שינה את עמדתו במאום. אז מה אם ראש הממשלה שלח פתקים? הבעיה היא לא של מפלגת העבודה, אלא של אולמרט ושל קדימה. ראש הממשלה יפטר השרים, אז יילכו לבחירות, אז מה?".

 

הבוקר דווח לראשונה ב-ynet כי אולמרט מתכוון להודיע לשרי העבודה שיפטרם אם יצביעו בעד פיזור הכנסת: "על ברק להחליט האם העבודה בתוך הממשלה או מחוץ לממשלה. אי אפשר לאחוז המקבל משני קצותיו", אמר אחד ממקורבי אולמרט. הוא העביר את המסר לשרי העבודה בפתקים ששיגר אליהם תוך כדי ישיבת הממשלה. לשרה תמיר הוסיף בראש הפתק שורה מיוחדת: "תודה על שיתוף הפעולה". לאחר קבלת הפתק יצאו שרי העבודה מהישיבה כדי להיוועד עם היו"ר ברק, ולדון בצעדים.

 

אחד השרים שנכח בישיבת הממשלה וביקש לשמור על עילום שם, אמר ל-ynet: "שרי העבודה עשו במכנסיים, מיד יצאו החוצה והתחילו לשאול את אהוד ברק מה יעשו. ראש הממשלה הוכיח להם שלא יוכלו לכהן כשרים בזמן שבפועל הם מחרחרים וחותרים תחת הממשלה". בשלב זה, אומרים בסביבת ראש הממשלה, הוא לא מתכוון לפנות למפלגה אחרת שתמלא את מקום העבודה בקואליציה, אם וכאשר יחליט לפטרם, "לא ייתכן ששרים בממשלה יפעלו להפלתה".

 

השר עמי אילון אמר ל-ynet: "כל הוויכוח הוא מי ממצמץ ראשון. אני לא מתרשם לא מהודעות כאלה ולא מהודעת אחרות. זה הפך מזמן לעניין של מי משפיל את מי, ולמי יש אגו יותר גדול. המטרה שלנו היא שראש הממשלה יסיים את תפקידו, והקואליציה הנוכחית תמשיך. קדימה כבר עושה את זה, והכל זה כבר טכניקה. כל יום צריך לבדוק את הרוח, את הזרם ואת הגלים"

 

עוד הוסיף אילון: "אנחנו צריכים לנהל דיון במפלגת העבודה בשאלת ההצבעה ביום רביעי. ברור לגמרי שאיננו יכולים לקבל החלטה מבלי לשמוע את דעת כולם. מצד שני, אסור לנו להגיע למצב שיש פיצול או פילוג, ואנחנו לא מצביעים כקבוצה ביום רביעי. מבחינתי, הדיון יהיה הדיון של מחר בישיבת הסיעה".

 

אילון לא מתלהב מפיזור הכנסת, ואומר כי העבודה צריכה לשקול להתנגד להצעת החוק לפיזור הכנסת, "אם למשל תבוא קבוצה של חברי כנסת בכירים מקדימה ויבקשו מברק זמן להתארגן לפריימריז. במקרה כזה, לא צריך לפעול בכוונה כדי להשפיל אותם. אסור לשכוח מה המטרה: המטרה היא שבמושב הקיץ נדע שיש בספטמבר פריימריז בקדימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק לא מתרגש
צילום: דורון גולן
רשם פתקים. אולמרט
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
מומלצים