שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  סקירה: נגן Creative: איכותי אך בלי עברית

  סדרת ה-Zen המוצלחת של Creative ממשיכה לקיים את המסורת. נגן השמונה גיגהבייט החדש מספק חוויית צפייה טובה, אך לא תומך בעברית

  אל משפחת ה-Zen המוצלחת של Creative מצטרף חבר נוסף, הפעם בשם שפשוט נושא את שם הסדרה, ולצדו הנפח הספציפי שלו, להלן: Creative Zen 8GB. על פניו מצטייר הזן כנגן פלאש בינוני ופשוט למראה, אך הצצה קצרה ביכולותיו מגלה מכשיר מולטימדיה מתקדם.

   

  הנגן הזה זכה להרבה תארים ופרסים ברחבי העולם, דבר שרק הגביר את סקרנותנו לגביו. ניתן להשיגו בצבע שחור בלבד אך בשלל נפחי אחסון – 8GB ,4GB, 2GB, 16GB ו-32GB. אנחנו, כאמור, קיבלנו לבדיקה את גרסת ה-8GB.

   

  חוויית האזנה מצויינת

  בכל הנוגע לחוויית האזנה ממשיך הזן את הקו האיכותי של נגני Creative. הצלילים הבוקעים מהנגן מספקים איכות האזנה מצוינת. אהבנו מאוד את האיזון בין שלושת תחומי התדרים: הבס הנמוך והמדויק, הבינוני הצלול, והגבוה הנקי והמצוין. על אף שהאוזניות המצורפות טובות, החלפה לזוג איכותי יותר העמיקה אף יותר את ההנאה שבהאזנה.

   

  עוד ב-WiseBuy: סקירת מצלמה - Olympus SP570UZ

   

  בזן שמונה תבניות קול מובנות ובסך הכול טובות, וכמקובל יש אופציה לכוונון אישי של האיקוולייזר (Bands 5) המדויק למדי.

   

  אף על פי שלטעמנו אין צורך בהדגשה נוספת לתדרי הבס, אופציה זו קיימת, והיא עושה את עבודה בצורה טובה ולא מוגזמת. אהבנו במיוחד את האפשרות לקביעת עוצמת שמע אחידה לכלל הקטעים (Smart Volume), אך התאכזבנו מעט שנגן כזה אינו תומך בפורמטי Loseless כלשהם.

   

  נגן באופק

  לזן מראה פונקציונלי למדי. חזיתו עשויה פלסטיק מבריק, וגבו פלסטיק מט קשיח. הוא קטן ממדים ועוביו סביר (11.3 מ"מ) והוא נכנס לכיס בקלות. משקלו נמוך, 65 גרם, אך נתקלנו בנגנים קלים ממנו.

   

  את הזן מחזיקים בצורה אופקית, כשהמסך תופס את מרבית חזיתו. מימין ממוקמים כפתורי הניווט והשליטה המסודרים בשלוש קבוצות: העליונים כוללים את לחצן התפריט/חזור ואת לחצן האפשרויות (לכל תפריט ותפריט). הכפתור הארבע-כיווני לעוצמה וניווט נמצא במרכז. בתחתית נמצא לחצן נגן/השהה ולחצן קיצור הניתן להגדרה אישית שהתגלה כיעיל מאוד. מידת רגישות הלחצנים טובה ותפעולם קל ונח באור יום. אולם עקב חוסר בתאורה אחורית, התפעול בחשיכה קשה למדי.

   

  עוד ב-WiseBuy: סקירה Samsung Digimax S750

   

  ממשק פשוט ונאה

  בצדו הימני של הזן, ממוקמים שקע המיני USB, לחצן ההדלקה/כיבוי וכפתור ה-HOLD. לצדם נמצא שקע האוזניות הסטנדרטי, 3.5 מ"מ. בחלקו העליון של הזן חריץ להכנסת כרטיס ה-SD/SDHC, להרחבה של נפח האחסון, כמו שאנחנו אוהבים. מימין לחריץ ממוקם המיקרופון הפנימי.

   

  מיד לאחר הפעלתו של הזן מופיע התפריט הראשי, המורכב משמונה מצבים (מיקרופון, תמונות, מוזיקה, וידיאו, רדיו, תוספות, כרטיס זיכרון, מערכת). מעבר ביניהם מגלה גופן גדול וברור וסמליל נלווה. את הרקע ניתן לשנות (ששה טפטים שונים), ובאופן כללי הגרפיקה פשוטה ויפה.

   

  בחירה באחד המצבים תגלה תת-תפריט באותה הרוח: הכיתוב ברור וגדול, כשהשורה הנבחרת מודגשת בפס צהבהב. הניווט בתפריטים פשוט וקל, וכבר לאחר כמה דקות של שימוש, היה ברור לנו תפקידם של כלל הלחצנים והתפריטים. באופן נוח למדי, המשתמש יכול לקבוע את תפריטי המשנה הרצויים לו, ולגרום לכך שרק הם יוצגו בכל מצב. גם כפתור הקיצור משדרג את הממשק, וכן גם ה-Filter Bar המאפשר חיפוש אלפביתי מהיר לאיתור קבצי קול ווידאו לפי שם. עוד תכונה חיובית בזן, שהלוואי והייתה משותפת לכל הנגנים, היא האפשרות למחוק קבצים מהנגן עצמו.

   

  לא תומך בעברית

  בנוסף יש בזן יומן פנימי, שאותו ניתן לסנכרן לאאוטלוק במחשב האישי, כמו גם שעון ושעון מעורר (באוזניות בלבד), במידה ואתם נוטים להרדם עם האוזניות על האוזניים.

   

  חבל רק שכרגע הזן אינו תומך בעברית, וגם לא תומך בהצגת תיקיות, אלא מחלק את הקבצים על פי נתוני ה-ID3 TAG שלהם (אמן, אלבום, סגנון וכו'). בנוסף, לאורך עשרת ימי השימוש, קפא לנו הנגן לפחות פעמיים (בעת צפייה בסרט), דבר שאילץ אותנו לאפסו על ידי לחיצה על כפתור ה- RESET.

   

  הזן מתחבר למחשב באמצעות כבל USB קצרצר מאוד. העברת הקבצים נעשית באמצעות פעולת גרירה והשלכה (drop & drag) פשוטה באמצעות WMP או התוכנה הנלווית המסופקת, בעזרתם ניתן גם להעביר בקלות רשימות השמעה לזן.

   

  פורמטים של קובצי וידיאו/תמונה שבהם הנגן אינו תומך, יוכלו לעבור המרה בתוכנה המצורפת Zen Media Explorer. סרט וידיאו של שעה וחצי (Xvid), הומר לאיכות הגבוהה ביותר בזמן סביר של 50 דקות. אם אתם לחוצים בזמן ניתן לקצר את זמן ההמרה על ידי בחירה באיכות נמוכה יותר. ראוי לציין לטובה את תוכנת ההמרה המשלבת באופן אוטומטי בין קובץ וידאו ותרגום, ויוצרת קובץ אחד משולב הניתן לצפייה בנגן.

   

  וידאו חד וצבעוני

  בזן מסך 2.5 אינץ' LCD TFT צבעוני. התפריטים מוצגים בו בצורה מצוינת וברורה גם באור יום מלא (עם בהירות של 100%). הזן תומך בהצגת תמונות (בפורמט JPEG). הצגת התמונות מתאפשרת בצורה אופקית או אנכית, כשבאמצעות כפתורי הניווט ניתן לסובב את התמונה בקלות.

   

  התמונות עצמן חדות מאוד, ונהנות מנאמנות גבוהה לצבעי המקור, אך חשוב להקפיד על צפייה ישירה כיוון שזווית הצפייה צרה למדי. בכל הנוגע לצפייה בתמונות באור יום, הדבר אפשרי אך לא מומלץ למי שמבקש להתעמק בפריטים. גם הווידיאו בנגן שומר על סטנדרטים גבוהים של חדות וצבעוניות. 

   

  עוד ב-WiseBuy: איך לבחור מצלמת וידיאו

   

  רדיו חזק

  בזן רדיו FM מובנה (סטריאו/ מונו) עם סריקת תחנות אוטומטית או חיפוש ידני. המעבר בין מצב התחנות השמורות (עד 32) לחיפוש ידני מהיר, ומתבצע באמצעות לחיצה אחת בלבד. לאורך כל זמן ההאזנה, קיים מחוון חביב (בדומה לסלולר), המורה על עוצמת האות הנקלט.

   

  בחוץ זיהתה הסריקה האוטומטית 27 תחנות, ומרביתן נקלטו בצורה טובה עד מצוינת, בהליכה ובמצב סטטי. בין קירות עבדה הסריקה האוטומטית במהירות וזיהתה תשע תחנות בלבד, אך כמעט כולן נקלטו בצורה טובה עד טובה מאוד, לעתים עם רחשי רקע קלים.

   

  המיקרופון המובנה איכותי ורגיש. ההקלטה מקוטלגת על פי תאריך ושעה (בפורמט WAV). טרם ביצוע הקלטה ארוכה, ניתן להקליט מספר שניות ולהאזין ל-preview קצר. ביצוענו שלושה סוגי הקלטות דיבור, כשהרחקנו בכל פעם את הנגן בכ- 2.5 מ' ממקור הדיבור. הזן עמד בהצלחה בכל אחד מהסוגים, וההקלטה יצאה ברורה וטובה, עם רחש קל אופייני להקלטות מסוג זה.

   

  זמן סוללה מרשים

  בהאזנה למוזיקה מתחייב היצרן על 25 שעות. בפועל הצלחנו להאזין למוזיקה כמעט 27 שעות – זמן מרשים. בצפייה בווידיאו, מתחייב היצרן על זמן די סטנדרטי בשוק, 5 שעות, בפועל הצלחנו להוציא מהנגן אפילו יותר מזה. מובן שניתן לחסוך באנרגיה על ידי כוונון זמן ההארה, תכנות כיבוי אוטומטי ושימוש במצב השינה.

   

  הזן מצויד בסוללת ליתיום יון נטענת. הטעינה מתבצעת באמצעות חיבור למחשב או באמצעות מטען המתחבר לרשת החשמל (לא מצורף). טעינה ראשונית נמשכת כארבע שעות, וטעינה ממוצעת – בין שעתיים וחצי לשלוש. הזן נראה ומעניק תחושה של נגן עמיד למדי. הפלסטיק ממנו הוא עשוי אינו מהסוג הזול. גבו עשוי פלסטיק קשיח, להגנה על יחידת הזיכרון והסוללה. לחצניו של הזן שטוחים מאוד, מה שבהחלט מגביר את עמידותו.

   

  Creative Zen 8 Gigabyte

  ציון:


   

  מחיר מומלץ לצרכן: 800 ש"ח

   

  יתרונות: איכות קול מצוינת, תצוגה, רדיו פנימי, ממשק משתמש נוח וידידותי, חריץ הרחבת זיכרון, אפשרות לשדרוג

  חסרונות: אינו תומך בעברית, אינו מציג תיקיות

  השורה התחתונה: בחירה טובה לחובבי מוזיקה לועזית

   

  מפרט טכני

  סוג הזיכרון: Flash

  אחסון: 8 GB, חריץ זיכרון SD

  יחס אות לרעש: 97 dB

  עיוות הרמוני: 0.05 %

  מסך: LCD בגודל 2.5 אינץ' 

  רזולוציה: 320x240 פיקסלים

  מספר צבעים: 16,700,000

  כוח: סוללת ליתיום-יון נטענת 

  ממדים: 2.16x 3.26 x 0.44 ס"מ

  משקל: 2.10 גרם

   

  לדף המוצר באתר היצרן

   

  לכל סקירות הנגנים

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים