שתף קטע נבחר

575 דירות חדשות ייבנו במרכז הארץ

משרד הפנים אישר הקמה של יחידות דיור חדשות בצפיפות גבוהה מהרגיל וקבע כי יש להטמיע הוראות בנייה ירוקה

משרד הפנים אישר בשבוע שעבר תוכניות להקמת כ-575 יחידות דיור חדשות באזור המרכז - בפתח תקווה, ברמלה ובמועצה האזורית קריית עקרון.

 

על פי התוכניות, בפתח תקווה יוקמו 308 יחידות דיור בשטח של כ-19 דונם מצפון לרחוב גיסין ומדרום לשכונת אם המושבות בפתח תקווה. השטח מיועד כיום לאזור תעשייה וייעודו ישונה למגורים. במקום ייבנו ארבעה מגדלים בני 22 קומות בצפיפות גבוהה מן הרגיל של 35 יחידות דיור לדונם נטו, ולאורכם רצועת שטח ציבורי פתוח לשירות המתחם.

 

ממשרד הפנים נמסר: "הוועדה אישרה צפיפות מגורים של 35 יחידות דיור לדונם נטו, הגבוה מכפל הצפיפות שנקבע בתמ"א 35 (תוכנית מתאר ארצית) היות שמדובר במתחם תעשייה הכלוא בלב אזור מגורים". עוד קבעה הוועדה כי על מתכנני התוכנית להטמיע הוראות של "בנייה ירוקה" במסמכים.

 

התוכנית השנייה מאשרת את הרחבתה של שכונת גן חקל ברמלה, הנמצאת בסמיכות לנחל גזר ממזרח לדרך מספר 40. על פי התוכנית יתווספו עוד כ-75 יחידות דיור בצפיפות של כארבע יחידות דיור לדונם נטו, מגרש למבני ציבור ודרך ציבורית לשירות השכונה. הוועדה קבעה בהחלטתה כי לכל מגרש תתווסף עוד יחידת דיור ותינתן אפשרות לקומה נוספת, כדי לייעל את השימוש בקרקע ולהבטיח את אפשרויות התפתחות השכונה בעתיד.

 

הוועדה אישרה גם תוכנית התחדשות עירונית בקריית עקרון, שלפיה ישודרג מרכז היישוב על ידי פינוי המבנים החד־קומתיים הקיימים ויצירת מרכז חדש, שיכלול את הקמתה של שכונת מגורים בת 192 יחידות דיור במבנים בני ארבע עד תשע קומות. עוד ייבנו שטחי מסחר, משרדים ומוסדות ציבור בשטח כולל של כ-14.5 אלף מ"ר.

 

במרכז השטח הבנוי ייבנה שטח ציבורי פתוח. ממשרד הפנים נמסר כי התוכנית הוגשה לאחר שהוועדה החליטה בישיבותיה הקודמות כי יש לצמצם את צפיפות המגורים ושטחי המסחר בתחום התוכנית, ולאחר תיאום עם לשכת התכנון במחוז מרכז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוד הכהן
בניה במרכז הארץ: ממשיכים לבנות
צילום: דוד הכהן
מומלצים