שתף קטע נבחר

משפחות גולדווסר ורגב זועמות: העסקה בסכנה

לאחר הודעת צה"ל כי הרב הצבאי הראשי קיבל לידיו חומר מודיעיני כדי להכריע בשאלת גורלם של החיילים החטופים - התפרץ זעם המשפחות. קרנית גולדווסר הביעה זעם על המהלך, "יש לנו עכשיו חשש ממשי להפוך להיות משפחת ארד 2. אנחנו מתחילים לשקול איך לעצור את ההחלטה הנוראית הזו, אם בבג"ץ ואם בדרכים אחרות", אמרה

זעם המשפחות התפרץ. בני משפחות רגב וגולדווסר זעמו הערב (יום ב') על ההחלטה להעביר את החומר המודיעיני לגבי החטופים לרב הצבאי, כדי שזה יכריע אם ניתן להכריז על אלדד רגב ואודי גולדווסר כחללי מערכות ישראל שמקום קבורתם לא נודע. בני המשפחות זעמו על עצם ההחלטה ועל הדרך שבה נמסרה להם, ואילו קרנית גולדווסר אף הודיעה כי תשקול להגיש עתירה נגד הצעד.

  

דילמת המחיר:

 

בני רגב, אחיו של אלדד, אמר ל-ynet כי במשך כל היום ידעו הגורמים הצבאיים על הכוונה להעביר את החומר המודיעיני לרב הצבאי ורק לאחר שהחומר הועבר - דיווחו על כך למשפחות.

אם לא די בכך, דקות ספורות לאחר מכן כבר הועברה ההודעה בדבר ההחלטה לכלי התקשורת. רגב כינה את המהלך "מבזה".

  

קרנית גולדווסר, אשתו של אהוד, הביעה זעם על כך שהמידע הגיע למשפחות רק דקות לפני שפורסמה בכלי התקשורת. "כמה דקות אחרי זה המידע הזה כבר פורסם. תאר לעצמך שאמא וסבתא שלי, וגם האחים של אודי, היו צריכים לשמוע את המידע הקשה הזה מכלי התקשורת", אמרה. "אנחנו אחרי שנתיים מאוד קשות, ועכשיו סוחטים אותנו עוד יותר, והפעם זה מישהו מבפנים, מהבית".

 

לדבריה, לא נותרה להם ברירה אלא לשקול צעדים חריפים יותר מאלה בהם נקטו עד כה. "אנחנו מתחילים לשקול איך לעצור את ההחלטה הנוראית הזו, אם בבג"ץ ואם בדרכים אחרות".

 

"זה נפל עלינו בהפתעה. אומנם כמה ימים הנושא הזה ריחף באוויר, אבל יש הבדל בין הצעות תיאורטיות לבין ההחלטה בפועל ממש. יש לנו עכשיו חשש ממשי להפוך להיות משפחת ארד 2. כבר כעת יש קושי להביא אותם הביתה, למרות שיש עסקה ותנאים, אבל אם תהיה הכרזה כזו, הסיכוי להביא אותם יהיה נמוך בהרבה. זה יהיה עוד יותר קשה, אם לא בלתי אפשרי", הוסיפה.

 

צה"ל הודיע כי תא"ל רונצקי קיבל לידיו את החומר המודיעיני שנאסף בעניין, ויקבע לפיו האם להכריז על שני החיילים כחללים. הרב הצבאי הראשי הוא היחיד המוסמך לקבוע את גורלם.

 

מצב החיילים - שאלה גורלית

שאלת מצבם של גולדווסר ורגב נחשבת גורלית באשר לנכונותה של ישראל לשלם את המחיר שאותו תובע חיזבאללה בעסקה: הרוצח מנהריה סמיר קונטאר וארבעה אנשי חיזבאללה חיים, ועוד גופות של לוחמי הארגון שמוחזקות בידי ישראל.

 

בהתייחסו לעצם ההחלטה אמר רגב כי הממשלה החליטה בכך לדחות בעצם את העסקה שעליה דובר בימים האחרונים ולמעשה

לדחות כל פתרון אפשרי בטווח הנראה לעין להשבת החיילים הביתה ולפתרון מצוקת המשפחות וסבלן. "אם הרב הצבאי יחליט להכריז על שני הבנים כעל חללים, אני לא רואה בזמן הקרוב כיצד ניתן יהיה להביא את גופותיהם לישראל", אמר.

 

"אם הרב לא יקבל את המידע המודיעיני ויחליט שלא להכריז עליהם כחללים - הרי שקשה לי להאמין שהעסקה כפי שסוכמה שוב תהיה רלבנטית, משום שבמקרה כזה החיזבאללה יגדיל את דרישותיו ואנחנו נחזור שוב לנקודת ההתחלה", ציין. 

 

אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ללבנון לפני 712 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניב קלדרון
בני רגב. מהלך מבזה
צילום: ניב קלדרון
גולדווסר. עלבון נוראי
צילום: דורון גולן
מומלצים