שתף קטע נבחר

סדק ברגיעה? פצמ"ר נורה לעבר הנגב המערבי

הפלסטינים ירו פצצת מרגמה בודדת לעבר הנגב המערבי. הפצצה נפלה בשטח פתוח, לא הרחק מאחד היישובים. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. מדובר בירי הראשון מהרצועה מאז כניסת הרגיעה לתוקפה

חמושים פלסטינים ירו אמש (יום ב') פצצת מרגמה מרצועת עזה לעבר הנגב המערבי. הפצצה נחתה בשטח פתוח, לא הרחק מאחד היישובים. איש לא נפגע ולא דווח על נזק.

 

גורמים בתנועת חמאס ברצועה טענו כי הארגון עושה מאמצים למנוע ירי לעבר ישראל וכי אנשי חמאס התעמתו עם כמה חמושים לאחר הירי.

 

הירי אמש לעבר הנגב המערבי היה התקרית החריגה הראשונה, מאז בוקר יום חמישי, אז נכנסה לתוקפה הרגיעה ברצועת עזה. על פי ההסכמות שאליהן הגיעו בתיווך מצרי - הפסקת האש תהיה מוחלטת, בכל הגזרות ומצד צה"ל וכל הארגונים הפלסטיניים.

 

בשלב שני, אחרי כמה ימים של שקט, אמורה ישראל להתחיל במתן הקלות ולפתוח את מעברי הסחורות בקרני ובסופה לכמויות גדולות של מזון, דלק, חומרי בנייה וסחורות אחרות הדרושות לחידוש הפעילות הכלכלית ברצועה.

 

יצוין כי תושבים לא מעטים בנגב המערבי סירבו לתלות תקוות ברגיעה. אריה כהן משדרות אמר ל-ynet: "אנו מכירים את הפסקות האש האלה וככה אנשים מתייחסים לזה.

הפחד עדיין קיים, והוא מלחיץ את האנשים פה. התחושה היא שהפסקת האש הזו הרבה יותר לפוליטיקאים מאשר לנו התושבים, ולכן הם מתייחסים אלינו ככה".

 

ביום ראשון התעוררו תושבי שדרות לקול אזעקת "צבע אדום" שהתבררה כאזעקת שווא. המשטרה טענה תחילה כי המערכת זיהתה שיגור של רקטת קסאם לעבר שדרות, אולם זו התבררה כטעות. ערב קודם לכן זיהתה המערכת בטעות שיגור באזור בארי.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פצצת מרגמה (ארכיון)
צילום: דובר צה"ל
מומלצים