שתף קטע נבחר

אתר "יעל מבקרת בקולנוע" הוותיק - מוריד את המסך

לאחר עשור של פעילות, האתר "יעל מבקרת בקולנוע", מראשוני אתרי ביקורות הקולנוע בעברית - סוגר את שעריו

אי שם בתחילת ימיה של הרשת העברית, עוד בטרם היו בלוגים, טוויטרים ועוד כלים מקוונים לביטוי אישי ולהבעת דעה מיידית, קם לו אתר ביקורות קולנוע עברי.

 

זה היה אתר קטן, אישי מאוד שבו פרשה בחורה בשם יעל את חוויותיה והתרשמותה מסרטים – ומתוך אהבה גדולה ואמיתית לקולנוע. “יעל מבקרת בקולנוע", ככל הנראה, היה אתר ביקורות הקולנוע הראשון בשפת הקודש.

 

עם השנים האתר תפח, הביקורות הצטברו למאות, נוספו עוד מבקרים (וגם גולשים), יעל עצמה פינתה את מקומה לאחותה, קרן, שתפסה את מקומה – וכעת, עשור לאחר הקמתו – זמן חיים מכובד עבור אתר עצמאי - האתר סוגר את שעריו.

 


מתוך האתר

 

תחביב על אש קטנה

בראיון ל-ynet מספרת יעל על הדרך הלא פורמלית בה הוקם האתר: “לא הניע אותנו דחף. זה היה ניסוי, משהו שהתגלגל. לא הייתה תוכנית מסודרת. לאורן (אחד ממייסדי האתר ובן זוגה של יעל לשעבר - נ.ל.), היה יותר חזון ממני. כתבתי, לא ממש האמנתי שיצא מזה אתר – אבל תגובות של משפחה, חברים ואנשים אחרים מאוד נתנו מוטיבציה להמשיך. כתיבה זו דרך ביטוי בשבילי”.

 

"אני אוהבת במיוחד את הביקורת על 'אמלי', היא מציגה איזושהי סצינה מאוד ביתית. היא משלבת את האווירה של החיים בחורף הירושלמי עם הביקורת על הסרט", היא מציינת את הביקורת החביבה עליה, לא לאחר התלבטות. "יש ביקורות שמביכות אותי ויש ביקורות שממרחק של זמן אני רואה אותן כמעניינות. האם יעל של לפני שמונה שנים זו אני? אני מסתכלת עליה קצת כאדם אחר. נוצר איזשהו מרחק מהזהות שלי עם עצמי”.

 

"יעל מבקרת בקולנוע", תמיד היה מבחינתה "תחביב על אש קטנה", וכעת נפלה ההחלטה לסגור את האתר "כדי לפנות מקום ל"דברים חדשים בחיים". "יש לי כבר פחות רצון להיחשף”. היא מסכמת.

 

יעל תיקח את מבקרי האתר ל"סיבוב פרידה" – ובעשרים ביולי יסגור "יעל מבקרת בקולנוע" סופית את שעריו ויחדל מלהתעדכן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גטי אימג' בנק
יעל מבקרת בקולנוע
צילום: גטי אימג' בנק
מומלצים