שתף קטע נבחר

קרנית גולדווסר נפגשה עם רה"מ ומאיימת בבג"ץ

אשתו של אהוד גולדווסר שלחה מכתב לראש הממשלה ולשר הביטחון, בו היא מאיימת כי אם יוחלט להכריז על בעלה ועל אלדד רגב כחללים, היא תעתור לבג"ץ. במקביל, היא נפגשה עם אולמרט במעונו בירושלים ושמעה ממנו שהעסקה עם חיזבאללה תובא לאישור הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב

האם גם שאלת גורלם של החיילים החטופים ללבנון תגיע לפתחו של בג"ץ? במכתב ששלחה הערב (יום ג') קרנית גולדווסר, רעייתו של אהוד, לראש הממשלה אהוד אולמרט ולשר הביטחון אהוד ברק, היא איימה לעתור לבג"ץ אם יכריזו על בעלה ועל אלדד רגב כחללים. מכתב נוסף בעניין נשלח לרבנים הראשיים ולרב הצבאי הראשי, שאמור להכריע בסוגייה. 

 

במקביל, נפגשה גולדווסר עם ראש הממשלה אולמרט ואמרה לאחר מכן כי בכוונתו להביא את עסקת השבויים לאישור הממשלה כבר ביום ראשון.

 

לקריאת המכתב לראש הממשלה ושר הביטחון - לחצו כאן

לקריאת המכתב לרבנים - לחצו כאן

 

במכתב, שנשלח מטעמה של גולדווסר על-ידי עורכי הדין פרופ' אריאל בנדור, אלדד יניב ושרון שטיין, נכתב כי "בשלב זה, ועד לקיומה של ישיבה נוספת, הנכם מתבקשים להנחות את הגורמים השונים שלא

לפעול בצורה כלשהי לשינוי בסטטוס של אהוד גולדווסר ושל אלדד רגב, מהלך אשר יגרור בהכרח, בין היתר, שינוי במצבה המשפטי של קרנית גולדווסר".

  

עוד נכתב: "אם לא תאשרו את נכונותכם לפעול כדין, לא תיוותר בידי שולחינו ברירה אלא לפנות למסלול המצער של בירור והכרעה שיפוטיים". הם איימו לפנות לבג"ץ, אם לא תתקבל תשובה בתוך 48 שעות.

 

גולדווסר נפגשה כאמור עם ראש הממשלה במעונו בירושלים. מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הפגישה, שנמשכה כחצי שעה, נערכה לבקשתה של גולדווסר והיא הגיעה ללא בני משפחה נוספים. אחרי הפגישה אמרה גולדווסר כי אולמרט הבטיח להביא את אישור העסקה לישיבת הממשלה הקרובה.

 

מכתב גם לרבנים

לאחר הודעת צה"ל כי הרב הצבאי הראשי קיבל לידיו חומר מודיעיני כדי להכריע בשאלת גורלם של החיילים החטופים - התפרץ זעם המשפחות. קרנית גולדווסר הביעה זעם על המהלך, "יש לנו עכשיו חשש ממשי להפוך להיות משפחת ארד 2. אנחנו מתחילים לשקול איך לעצור את ההחלטה הנוראית הזו, אם בבג"ץ ואם בדרכים אחרות".

 

עורכי הדין של משפחות גולדווסר ורגב שלחו מכתבים גם לרבנים הראשיים, יונה מצגר ושלמה עמר, ולרב הצבאי הראשי, אבי רונצקי.

"בקשתנו - בשמם של משפחות גולדווסר ורגב - הינה כי לא תנקטו כל מהלך שבו יהיה כדי לשנות את מצבם המשפטי של אהוד גולדווסר ושל אלדד רגב. זאת עד לקיומה של בדיקה מקיפה, לרבות בדיקה של גורם בלתי תלוי". 

 

יש לציין כי לפני ארבע שנים, חזר בו צה"ל מכוונתו להכריז על נעדרי קרב סולטן יעקוב - יהודה כץ, זכריה באומל וצבי פלדמן - כחללים שמקום קבורתם לא נודע.

 

אלדד רגב ואהוד גולדווסר נחטפו ללבנון לפני 713 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרנית גולדווסר. לא להכיר בהם כחללים
צילום: עופר עמרם
מומלצים