שתף קטע נבחר

לא רגוע: עוד קסאם בנגב המערבי; אין נפגעים

יומיים אחרי מתקפת הקסאם הראשונה מאז הסכם הרגיעה - נורתה עוד רקטה לעבר שדרות. לא היו נפגעים או נזק. הזרוע הצבאית של פתח לקחה אחריות. ראש ועד הסוחרים: "הייתה תזוזה - אבל מאז הקסאם ביום שלישי שוב ריק פה". לפני הירי אמר דובר חמאס: "אי פתיחת המעברים מהווה הפרה של הסכם הרגיעה"

עוד הפרה ברגיעה. בשעות הצהריים (יום ה') נורתה רקטת קסאם משטחי רצועת עזה לעבר ישראל, והתפוצצה בשטח פתוח באזור התעשייה של שדרות. לא נמסר על נפגעים או על נזק.

 

גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של הפתח, לקחה אחריות על ירי הרקטה. ברצועת עזה מעריכים שהירי נועד להביך את חמאס ולפגוע במאמצים לשמר את הרגיעה.


בודקים את הרקטה שנפלה. (צילום: צפריר אביוב)

 

הרקטה נפלה סמוך לתחנת דלק, ורק בנס נמנע אסון כבד. ממלא מקום ראש עיריית שדרות, הרב אורן מלכה, אמר ל-ynet: "מלכתחילה לא הייתה לי שום אמונה בהודנה הזו, לכן לא הופתעתי.

 אני דווקא חושב שאפשר לעשות שלום עם הפלסטינים - אבל שלום כזה ייעשה רק אחרי שנעשה איתם מלחמה והם יבינו את הכוח שלנו".

 

גם יו"ר ועד הסוחרים בשדרות, אהרון חוגי, הזכיר שלא האמין בהפסקת האש הזו. "בהתחלה אחרי יום או יומיים אנשים התחילו להגיע לקניות והרגשנו שיש תזוזה. הגיעו לפה אפילו אנשים מחוץ לשדרות בשביל לקנות, אבל מאז הקסאמים ביום שלישי ריק פה לגמרי שוב - המצב על הפנים וכך זה נמשך. זו בושה וחרפה שכך ההנהגה שלנו מתנהגת", אמר חוגי.

 

שלשום ירו הפלסטינים שלוש רקטות לעבר שדרות. אחת הרקטות שנפלה בעיר פגעה בחצר בית, שתי נשים לקו בחרדה ונזק רב נגרם לבית. הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות לירי. ראש הממשלה, אהוד אולמרט הגיב בזעם ואמר כי "מדובר בהפרה בוטה וחד משמעית של ההבנות במסגרת הרגיעה".

 

בעקבות הירי שלשום, הורה שר הביטחון אהוד ברק שלא לפתוח את המעברים בין ישראל לרצועת עזה - על פתיחתם סוכם בהסדר הרגיעה, שנכנס לתוקפו לפני שבוע. אתמול החליט סגנו, מתן וילנאי, להותיר את ההחלטה בעינה.

 

חמאס והג'יהאד האיסלאמי יקימו ועדה למעקב

לפני הירי האחרון, אמר דובר חמאס, סמי אבו-זוהרי, כי "המשך (הסגר) על הרצועה מצד הכובש מהווה הפרה של הסכם הרגיעה". הוא אמר את הדברים לאחר פגישות שקיימו נציגי חמאס עם נציגי הג'יהאד האיסלאמי, החזית העממית והחזית הדמוקרטית אתמול, בעקבותיהן סוכם כי תוקם ועדה בהשתתפות כל הארגונים שתעקוב אחר הפרות הסכם הרגיעה מצד ישראל ותקבע את אופי התגובה.

 

רשת אל ג'זירה דיווחה כי אבו זוהרי האשים את ישראל בכוונות זדוניות, בשל העובדה כי היא ממשיכה את הסגר על הרצועה ואינה מאפשרת את פתיחת המעברים.

בפגישה נכחו בין היתר מטעם חמאס השר סעיד סיאם, ומטעם הגי'האד - משלחת ובראשה נאפז עזאם ואיברהים א-נג'אר.

 

בתום הפגישה הבהירו נציגי הג'יהאד כי בכוונתם ליישם את הסכם הרגיעה. דובר מטעם הארגון, דאוד שיהאב, אמר כי תנועתו סיכמה עם חמאס לישם את ההסכם ו"להשעות" את פעולות האלימות וזאת אם תכבד זאת גם ישראל.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בודקים את הרקטה
צילום: צפריר אביוב
מומלצים