שתף קטע נבחר

פיאד: על ישראל לפתוח את המעברים לרצועה

שבוע עבר מאז החלה הרגיעה השברירית ברצועת עזה, אולם המעברים אליה נותרו סגורים בשל ההפרות מצד הפלסטינים בעזה. ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, קרא לישראל לפתוח את המעברים: "ברצועה יש 1.5 מיליון מבני עמנו שחשים כי אין להם יותר מדי מה להפסיד. המצב חייב להיפסק"

ראש הממשלה הפלסטיני, סלאם פיאד, קרא אחר הצהריים (יום ה') לישראל לפתוח את המעברים לרצועת עזה. "ברצועה יש 1.5 מיליון מבני עמנו שחשים כי אין להם יותר מדי מה להפסיד. המצב הזה חייב להיפסק", אמר פיאד במסיבת עיתונאים שקיים בפראג עם ראש ממשלת צ'כיה, מארק טופולנק.

 

"ישראל צריכה לציית לגמרי למחוייבויותיה במסגרת מפת הדרכים ובמיוחד לדרישות ממנה בנוגע להקפאת הבנייה בהתנחלויות. כיבוד המחויבויות יעניק תוקף גדול יותר לתהליך המדיני", הוסיף. טופולנק גיבה את דבריו של פיאד וציין כי "יש להשתמש בלחץ בינלאומי כדי שלא יבנו התנחלויות חדשות". 

   

מאז נכנס הסכם הרגיעה לתוקפו לפני שבוע טוענים שני הצדדים להפרות הדדיות של ההסכם. בשעות הצהריים ירו גדודי חללי אל-אקצה, הזרוע הצבאית של פתח, רקטת קסאם לעבר שדרות. הרקטה התפוצצה בשטח פתוח באזור התעשייה של העיר ולא גרמה לנפגעים או לנזק. ברצועת עזה העריכו כי הירי נועד להביך את חמאס ולפגוע במאמצים לשמר את הרגיעה.

 

שלשום ירו הפלסטינים שלוש רקטות לעבר שדרות. אחת הרקטות נפלה בעיר ופגעה בחצר בית. שתי נשים לקו בחרדה ונזק רב נגרם לבית. פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, לקחו אחריות לירי.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הגיב בזעם לירי ואמר כי "מדובר בהפרה בוטה וחד משמעית של ההבנות במסגרת הרגיעה". בעקבות כך, הורה שר הביטחון, אהוד ברק, שלא לפתוח את המעברים בין ישראל לרצועת עזה בניגוד למה שסוכם בהסדר הרגיעה. אתמול החליט סגנו של ברק, ח"כ מתן וילנאי, להותיר את ההחלטה בעינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
פיאד. כיבוד המחוייבויות
צילום: AP
מומלצים