שתף קטע נבחר

חיזבאללה שב וטוען: רון ארד אינו בין החיים

כבר לפני שנתיים אמר מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, כי הנווט השבוי, רון ארד, אינו בין החיים. "את המסקנות שלי אפשר לנסח בשתי מלים: 'מת ואבוד'", אמר אז. בדיון על העסקה טען ראש המוסד כי המידע של חיזבאללה אינו רציני, אך עופר דקל הטיח בו: "אין לך מושג"

העיתון הלבנוני "אל-אחבר" מדווח הבוקר (יום ב') כי לחיזבאללה אין כל מידע חדש על הנווט הנעדר, רון ארד. במסגרת העסקה בין חיזבאללה לישראל סוכם כי הארגון יעביר דו"ח המפרט את הצעדים שנקט הארגון כדי לחפש אחרי ארד.

מדברי המתווך הגרמני למו"מ עם חיזבאללה, גרהארד קונארד, עולה כי חיזבאללה שב וטוען שארד אינו בין החיים.

 

לפי הדיווח בעיתון הלבנוני, הדו"ח של חיזבאללה כולל פרטים הנוגעים לתהליך החיפוש שערך הארגון בלבנון ומחוצה לה וכן עדויות שנגבו מגורמים שונים, בניסיון להתחקות אחר גורלו של הנווט השבוי.

 

העיתון "ידיעות אחרונות" דיווח הבוקר (יום ב') על ויכוח מר שפרץ בין המתאם הישראלי, עופר דקל, לבין ראש המוסד, מאיר דגן, בישיבת הממשלה אתמול. הוויכוח הגיע לשיא סביב השאלה האם אפשר היה להשיג יותר מידע מחיזבאללה בנוגע לגורל הנווט השבוי.

 

במהלך הוויכוח הטיח דגן בדקל: "לא מיצינו את העניין. לא קיבלנו מידע רציני בנוגע לגורלו של רון ארד". דקל מצדו טען: "אין לך מושג על מה אתה מדבר", ודגן השיב לו: "לי אין מושג. לך אין מושג". דקל טען כי אי אפשר לקבל מחיזבאללה מידע נוסף על רון ארד, אך דגן אמר כי "המידע שלהם לא רציני ולא יסודי".

 

בינואר 2006 התייחס מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, בצורה מפורשת לגורלו של ארד ואמר כי הוא מאמין שהנווט השבוי אינו בין החיים. נסראללה טען כי הוא לא אומר זאת מתוך ידע עובדתי, אלא מתוך הסקה הגיונית: "את המסקנות שלי אפשר לנסח בשתי מלים: 'מת ואבוד'", אמר נסראללה בראיון לתחנת טלוויזיה המקומית "ניו טי.וי" בלבנון.

 

נסראללה תיאר תקרית ב-1989 כאשר ארד, שמטוסו הופל ב-1986, היה מסוגל להימלט משוביו, ואמר שייתכן שהנווט מת באזור הכפרי של דרום-מזרח לבנון בתאונה בעת שניסה לברוח. נסראללה אף אמר כי הוא מניח שאף אחד לא גילה את גופתו: "יש תיאוריה שהוא ברח. הוא לא הכיר את אזור ההרים, הוא נפל לעמק, נתקע איפשהו ומת, ללא שאף אחד יידע על כך. זהו רק ניתוח", הוסיף.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון ארד. ארכיון
נסראללה. טען כי רון ארד מת
צילום: רויטרס
מומלצים