שתף קטע נבחר

דתיות בצה"ל: יחד לקורס חובשים ומ"כים

בעמותת "אלומה" פועלים יחד עם צה"ל לשלב קבוצות בנות דתיות בקורסים משמעותיים, כדי להקל עליהן את ההתמודדות עם המערכת. באחרונה התגייסו בנות יחד לקורס מש"קיות נפגעים, חובשות, מ"כיות ועוד

דתיה ורוצה לשרת בתפקיד משמעותי בצה"ל יחד עם בנות דתיות? לידיעתך תפקידים מאתגרים נפתחו לאחרונה בפני משרתות שומרות מצוות. בין השאר הצטרפו באחרונה 4 בנות לקורס מד"ניות, 6 בנות לקורס קצינות שלישות; 5 בנות לקורס כתבות צבאיות, 3 בנות לקורס מש"קיות עלייה, 3 נוספות לקורס חובשות. עוד שתי קבוצות של בנות - קבוצה של 6 ועוד קבוצה של 7 בנות הצטרפו לקורס מש"קיות ת"ש; 3 בנות הגיעו לקורס פקידות מבצעים; 2 קבוצות, המונות חמש בנות בכל אחת, הצטרפו יחד לקורס מ"כיות ו- 4 נוספות לקורס מש"קיות נפגעים.

 

רשימת התפקידים הזו נפתחה בפני הבנות בזכות פעולתה של עמותת "אלומה" העוסקת בליווי, סיוע והכוונה של בנות דתיות המעוניינות לשרת בשירות צבאי. בעניין זה, פעלו ב"אלומה" יחד עם צה"ל לשיבוץ הבנות בקבוצות ברשימת הקורסים המצוינים, על מנת שלא יצטרכו הבנות לשרת כחיילות דתיות בודדות אלא יחד עם בנות דתיות נוספות, זאת במטרה להקל עליהן את ההתמודדות עם המערכת הצבאית.

 

בעמותת "אלומה" רואים בצעד זה הישג גדול של הבנות הדתיות, "המתגייסות לצה"ל ולא רק בוחרות להתנדב לשרות צבאי, ממנו כאמור הן פטורות, אלא שהן בוחרות לשרת בתפקידים משמעותיים", כך נמסר. יחד עם זאת, מבקשים בעמותה להימנע מהשוואה לקבוצות ה"הסדר" המתגייסות לצבא בקבוצות גדולות יותר. "אצל הבנות מדובר מלכתחילה בקבוצות של מקסימום 6 בנות שהולכות יחד וגם זה רק בקורסים גדולים", הסבירו ב"אלומה".

 

יצוין, כי ב"אלומה" נעזרים בהכוונה

וייעוץ מאת רבנים מובילים בציונות הדתית. הרבנים, אף על פי שלכתחילה הם מתנגדים לשירות צבאי בקרב בנות מטעמים הלכתיים, מבינים שבכל זאת ישנן בנות הבוחרות להתגייס ורואות בשירותן שליחות.

 

בעלונים היוצאים לאור מטעם העמותה ומחולקים מדי חודש לחיילות, מופיעה דמות רבנית אחרת המשגרת מסר חינוכי לבנות. באחד העלונים אף נמסרו דברי חיזוק לבנות המתגייסות מאת הרב שלמה אבינר אשר כתב לבנות: "כל חיילת דתייה נקראת להיות שליחה נאמנה של ריבונו של עולם, בהליכותיה האישיות וכן במילוי תפקידה בצבאנו הקדוש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אפי שריר
יש היצע. אילוסטרציה
צילום: אפי שריר
הרב אבינר. חיזוק למתגייסות
צילום: דודי ועקנין
מומלצים