שתף קטע נבחר

הנפט חצה את רף ה-142 דולר לחבית אך נסוג

המסחר הושפע מטענות הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה לפיהן היצע הנפט העולמי לא ידביק את קצב הביקוש לפחות עד 2013. בנוסף הושפע המסחר בנפט מדיווח ברשת ABC News לפיו ישראל תתקוף השנה את איראן

מחיר הנפט חצה הערב (יום ג') את רף ה-142 דולר לחבית לאחר שהסוכנות הבינלאומית לאנרגיה טענה שהיצע הנפט העולמי לא ידביק את קצב הביקוש לפחות עד 2013. הנפט סגר לבסוף את יום המסחר ברמה של 140.97 דולר - עלייה של 97  סנט לעומת אתמול.  

 

בסוכנות מעריכים, שעודפי התפוקה העומדים לרשות חברות אופ"ק יצטמקו עד 2013, מה שמבטיח מצב של עודף ביקוש גם בעתיד. בסוכנות סבורים שהביקוש העולמי לנפט יעמוד על 86.87 מיליון חביות ליום בשנת 2008, בהשוואה ל-88.27 חביות נפט אותן חזה הארגון בדו"ח מ-2007.

 

בנוסף לכך הוריד ארגון הנפט הבינלאומי את תחזית הביקוש לנפט מהשנה ועד לשנת 2012. דברים אלה סותרים את דברי משרד האנרגיה האמריקני שפורסם היום.

 

מנגד, משרד האנרגיה של ארה"ב צופה עלייה בצריכה ב-57% בין השנים 2004 ל-, כשבקרב המדינות שאינן שייכות לארגון ה-OECD תעמוד הצמיחה בביקוש על 95%. במדינות השייכות ל-OECD תגדל צריכת האנרגיה בשיעור מתון יותר של 24%.

 

בנוסף הושפע המסחר בנפט מדיווח ברשת ABC News לפיו ישראל תתקוף השנה את איראן. על פי גורם בפנטגון, שהתראיין לרשת, ישראל עשויה לתקוף את איראן אם האחרונה תצליח להעשיר כמות גדולה של אורניום, כך שיעלה בידה לייצר נשק אטומי. התקפה ישראלית באיראן תסכן, לדעת אותו גורם, את אספקת הנפט מהמפרץ.

    

אתמול זינק הנפט לשיא של 143.67 דולר לחבית אך נסוג בסגירה. ברבעון השני זינק מחיר הנוזל השחור ב-38% - העלייה הרבעונית החדה ביותר ב-9 השנים האחרונות.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדיווח העלה את המחיר
צילום: רויטרס
מומלצים