שתף קטע נבחר

קשה להחדיר מטענים - אז מפעילים טרקטור

במערכת הביטחון לא התקבלה התרעה על פיגוע דריסה. הערכה: הגדר והפעילות היזומה בגדה - אף שזו צומצמה כדי לשמר את הרגיעה מול עזה - מאלצות את ארגוני הטרור לחפש דרכים "יצירתיות" ופשוטות יותר

במערכת הביטחון התבשרו בצהריים (יום ד') על מה שנראה כפיגוע דריסה בלב ירושלים. גורמי ביטחון אמרו ל-ynet כי לא היו התרעות על אירוע בתרחיש מסוג זה.

 

לפי הערכת הגורמים, אם אכן מדובר באירוע חבלני - הרי שמדובר כאן בניסיון לייצר פיגוע מסוג אחר, שכמותו כבר אירע בעבר, אך לא באמצעות טרקטור.


מכוניות שנפגעו מהמחבל (צילום: גיל יוחנן)

 

גורמי הביטחון מצביעים על הקושי, שניצב בפני ארגוני הטרור להוציא לפועל פיגועי התאבדות ולהעביר מטעני חבלה לשטח ישראל - הודות לגדר ההפרדה ולפעילות צה"ל המתמשכת ברחבי יהודה ושומרון. משום כך הם מחפשים תושבים או התארגנויות מקומיות, שיבצעו פעולות בכלים שכבר מצויים בידיהם.    

 

כעת יתמקדו צה"ל והשב"כ, בבואם לחקור את האירוע, בשאלת הארגון או הגוף ששיגר את הדורס המחבל - אם היה כזה. בין השאר, ייבדק כיצד התאפשר לו להוציא לפועל את מזימתו בקלות רבה שכזאת.  

 

בימים האחרונים, עם התייצבות הרגיעה ברצועת עזה, עוקבים

בצה"ל בדריכות אחר הנעשה בגזרת איו"ש. ל-ynet נודע כי אף שה"תהדיאה" לא חלה על הגדה המערבית, הכוחות בשטח הונחו לגלות משנה זהירות גם שם, כדי שלא להביא להסלמה ולספק עילה לחוליות הטרור ברצועה לחדש את הירי.

 

במסגרת ההנחיות לזהירות בגדה, הוחלט כי כל פעילות יזומה תאושר בדרגים גבוהים מכפי שנדרש עד כה.

 

בעקבות אירוע הטרקטור, עשוי צה"ל לצאת לפעילות בגדה, וזו - גם אם תהיה ממוקדת - עלולה להשפיע רבות גם על הנעשה בגבול עזה.   

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי בוקצ'ין, זק"א
הטרקטור הפוגע
צילום: מוטי בוקצ'ין, זק"א
מומלצים