שתף קטע נבחר

והגית בו יומם ולילה לבן

גם השנה תחגוג תל אביב בסדרת אירועים ליליים את הכרזת אונסקו על העיר הלבנה כאתר מורשת עולמי. גם לחובבי המסורת והתרבות היהודית יש לאן ללכת

חמש שנים עברו מאז הכריז אונסקו על "העיר הלבנה" של תל אביב כאתר מורשת בינלאומי, וגם השנה תציין העירייה את ההכרזה בסדרת אירועים אל תוך הלילה. לא רק מועדונים, מוסדות תרבות ומסעדות המזוהים עם העיר משתתפים בחגיגה - גם השנה מוצעים לקהל לא-מעט אירועים הקשורים ביהדות. רק תבחרו:

 

חגיגה מוזיקלית

במרכז ברודט לתרבות יהודית (רחוב צייטלין 22) תיערך חגיגת מוזיקה יהודית אל תוך הלילה, עם מגוון סגנונות והרכבים. בשעה 21:45 תעלה לבמה להקת יו"ד שמנגנת רוק-יהודי משובח. אחריהם ינגן הכנר הבינלאומי אייל שילוח, שישתף פעולה עם זמרת הנשמה היהודית, עדי ארד. לפני חצות תעלה דין דין אביב ותגיש גם שירים בהשראת המקורות. הכניסה חופשית.

 

בין היתר תבצע אביב את השיר "אבותיי", המובא כאן, שעוסק בפנייה לאבות האומה. בנוסף תשיר את מזמור ק"נ בתהלים - אחד השירים מאלבומה הקרוב, שייצא בסביבות החגים. 

 

"בעלי החל בתהליך התקרבות לדת, וזה מאוד השפיע על התקליט", היא מספרת ל-ynet, "באלבום הזה תהיה הרבה זיקה ליהדות, אבל גם לחומרים שבהם תמיד עסקתי - הנוגעים להתקדשות שבין האדם לעצמו ובין האדם לבוראו, לאו דווקא מהפן הדתי". 

 

בעקבות הרב קוק

בבית הכנסת הגדול של תל אביב (רחוב אלנבי 110) יחל ב-22:00 לילה לבן בסימן הרב קוק, במעמד הרב הראשי לתל-אביב-יפו, הרב ישראל מאיר לאו. הלילה ייפת עם הצגת היחיד "עבד לעם קדוש" של תיאטרון תאיר, ולאחר מכן ייערך סיור בשכונת נווה צדק בעקבות הרב קוק ושכנים אחרים, תחת הכותרת "בין אור לחושך".

 

קחו קבלה  

ב"מודעות - מרכז רוחני בדרכו של בעל הסולם" (רחוב אחווה 24) ייערך לימוד קבלה מהשעה 20:30 ועד תפילת שחרית ב-

05:00. במהלך הלילה ייערכו הרצאות, רב-שיח, שיעור קבלה לנשים וטבילה במקווה. הכניסה חופשית.

 

במרכז לקבלה (רחוב בן עמי 14) יחל בשעה 22:00 "תיקון לילה לבן". המקום יפעל במתכונת "בית פתוח" וייערכו בו הרצאות, סדנאות, הופעות וסיורים. 

 

ויש גם טיש

בית הכנסת הספרדי "אוהל מועד" (רחוב שד"ל 5) יחל בשעה 23:00 טיש עונג שבת, שיכלול שירים וסיפורים משולחן השבת, במנגינות המסורתיות.  

 

תיהנו!

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דין דין אביב. השראה מהמקורות
צילום: אילון פז
יוד. בבית ברודט
ההצגה "עבד לעם קדוש". בביהכנ"ס הגדול
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים