שתף קטע נבחר

הדרמה: שוטר וחייל זינקו והרגו את המחבל

מחקירה ראשונית של הפיגוע עולה כי המחבל יצא מאתר בנייה ברחוב שרי ישראל בירושלים ופתח במסע ההרג. כשהגיע לרחוב יפו, זינקו על הטרקטור חייל ושוטר שהצליחו להרוג אותו

עשרות נפגעו בפיגוע הדריסה בירושלים, אבל רבים אחרים ניצלו תודות לשוטר יס"מ וחייל, שנתלו על הדחפור הדוהר ברחוב יפו בירושלים, והרגו את המחבל.

 

מחקירה ראשונית עולה כי סמוך לשעה 12:00 יצא המחבל גבר כבן 30, עם טרקטור מאתר בנייה ברחוב שרי ישראל ופתח במסע ההרג. המחבל החל לדרוס כל מי שנקרה בדרכו עד שפנה ימינה לרחוב יפו. כשהגיע לאזור בניין רשות השידור זינק על הטרקטור שוטר וניסה להשתלט עליו ללא הצלחה.

 

בשלב הזה, המשיך המחבל במסע ההרג. למקום הגיעו שוטר יס"מ וחייל, שזינקו על הדחפור. המחבל המשיך בנסיעה, אך השוטר הצליח לירות בו בחזה וברגל ולהרוג אותו.  

 

מנהל מחוז ירושלים בחברת אגד, יוסי קצ'קס סיפר על שארע: "שני אוטובוסים שלנו נפגעו מהטרקטור המשתולל - אחד בקו 13 והשני בקו 60. שניהם נסעו לאזור שוק מחנה יהודה לכיוון התחנה המרכזית. בקו 13 היו 35 נוסעים ובאוטובוס השני שנפגע כ-15 נוסעים. הנהגים וחלק מהנוסעים נפצעו או לקו בהלם והם פונו לבתי החולים בעיר".


הטרקטור העיף את האוטובוס (צילום: גיל יוחנן)

 

ציון שטרית, שהיה עד ראייה לפיגוע, סיפר ל-ynet: "חשבתי שזה טרקטור שעובד שם ופתאום הוא פנה לתוך הכביש, והתחיל לעלות על מכוניות באופן חופשי. מכוניות עומדות ברמזורים והוא עם השופל שלו דרך עליהם והרביץ להם עם הכף. צעקתי לאנשים - תירו בו. ראיתי איש ביטחון ממגדל העיר יוצא עם רובה עוזי לכיוונו. הטרקטור נסע לכיוון שוק מחנה יהודה והפך אוטובוס. הוא הרביץ להולכי רגל ומי שנמצא בכביש. מכוניות התפרקו שם בכמויות, רק בסרטים רואים דברים כאלה. פשוט נורא ואיום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי בוקצ'ין, זק"א
זירת הפיגוע
צילום: מוטי בוקצ'ין, זק"א
מומלצים