שתף קטע נבחר

בעת הפיגוע: דיכטר דיבר פוליטיקה נגד אולמרט

כשאנשי המשטרה עליהם הוא אחראי היו בזירת הפיגוע במרכז ירושלים ערך השר לביטחון פנים מסיבת עיתונאים, הוא דיבר על הנעשה במפלגתו, תקף את אולמרט - אבל לא התייחס לפיגוע. מלשכתו נמסר: "אז עוד בדקו אם זה פלילי. הוא לא צריך להיות ראשון בזירת הפיגוע"

דקות אחדות אחרי פיגוע הדריסה בצהריים (יום ד') במרכז ירושלים, כשאנשי המשטרה עליהם הוא אחראי נמצאים בזירה, כינס השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, מסיבת עיתונאים שתוכננה מראש. אבל במקום להתייחס לפיגוע או לעבודתם של השוטרים, הוא דיבר אך ורק על סוגיות פוליטיות הקשורות בתנועת קדימה.

 

פיגוע הדריסה:

 

דיכטר החליט לא לשמור על ממלכתיות ולמרות הפיגוע תקף את ראש הממשלה: "אולמרט ראש ממשלתנו תרם ותורם למדינה ולקדימה תרומה חשובה מאוד, אך הנסיבות מחייבות לקיים הליך של פריימריז כדי לקבוע את מחליפו. אם אולמרט יוביל את קדימה בבחירות הבאות, קדימה לא תהיה מפלגת שלטון", אמר דיכטר.


שוטרים ואנשי זק"א בזירת הפיגוע (צילום: מוטי בוקצ'ין, זק"א)

 

הוא הוסיף להתייחס לנעשה במפלגתו. "באנו לקדימה מתוך ראייה ברורה, שכאן ניתן יהיה לעשות פוליטיקה אחרת. לא חשבתי שזה יקרה בין רגע, אבל אני יודע לומר שמביטים קדימה, תרתי משמע, שיש בידנו הכלים והאנשים כדי לעשות כאן פוליטיקה אחרת. בזה אני משוכנע. האמירה שלי היא ערכית".

 

הוא דיבר על תרומתו למען המדינה בעת שירותי במערכת הביטחון, והסביר מדוע נכנס לפוליטיקה. "הצטרפתי לקדימה רק משום שזו חרתה על דגלה את הסיסמה 'פוליטיקה אחרת נקיה והוגנת'. בכוונתי לאפשר לדגל זה להישאר מונף בראש התורן, כדי שנראה אותו מכל מרחק ובכל מצב גם היום. אלפי המתתפקדים החדשים לקדימה הם ההוכחה לרצון הציבור לחולל את השינוי המתבקש בקדימה נוכח הנסיבות. אני ער ומודע לאמירות על התפקדויות לא ראויות ואני קורא לכל אנשי קדימה לזכור את עקרון הפוליטיקה האחרת, הנקייה וההוגנת זו שכקבעו אותה כדרכנו".

 

לשכת דיכטר: הוא לא שוטר ולא מפכ"ל

בלשכתו של השר לביטחון פנים דחו את הטענות על קיום מסיבת עיתונאים פוליטית: "דיכטר הוא השר לביטחון הפנים ולא צריך להיות הראשון במקום הפיגוע", נמסר. לדברי אנשי דיכטר, כשסיים השר דיכטר את מסיבת העיתונאים שלו ב-12:17 דקות עדיין לא ברור היה למשטרה אם מדובר באירוע פלילי או פיגוע וכך הוא מסר בתגובתו כשנשאל על ידי עיתונאים. אחר כך יצא אל השטח. "דיכטר פעל כיאות במקרה זה", אמרו בלשכת השר והוסיפו: "אף אחד לא ילמד את דיכטר - שהיה ראש השב"כ בשנים הכי קשות בין 2000 ל-2005 - מה זה טיפול באירוע ומה זאת רגישות לפיגועים ולנפגעים".

 

בלשכת ראש הממשלה זעמו במרומז על השר לביטחון פנים, שבזמן הפיגוע בחר דווקא להתעסק בענייני המפלגה. בתשובה לשאלת ynet באשר לכינוס מסיבת עיתונאים, נמסר מלשכת ראש הממשלה: "ראש הממשלה עסוק בטיפול באירוע ולא מצא את העת לטפל במסיבת העיתונאים הפוליטית של השר לביטחון פנים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דיכטר. עניינים פוליטיים
צילום: גיל יוחנן
צילום: משה מילנר, לע"מ
זירת הפיגוע במרכז ירושלים
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים