שתף קטע נבחר

השוטר שהרג את המחבל: הוא היה באטרף

השוטר אלי מזרחי, שירה למוות במחבל שביצע את פיגוע הדריסה בירושלים, סיפר: "הבחנתי במספר כלי-רכב מעוכים. הבנתי שמדובר בפיגוע. עליתי על מדרגות הטרקטור ויריתי במחבל פעמיים". מפכ"ל המשטרה אמר כי מדובר בפיגוע ספונטני

"הבחנתי במספר כלי-רכב מעוכים. הבנתי שמדובר בפיגוע. חתרתי למגע לכיוון הטרקטור. המחבל היה באטרף, הוא החל בדהירה לכיוון רחוב יפו, תוך כדי שהוא עולה על רכב והולכי רגל. האזרח שהיה איתי ירה. אני עליתי על המדרגות ויריתי במחבל עוד שני כדורים", כך סיפר שוטר יס"מ, אלי מזרחי, שירה למוות במחבל שביצע בצהריים (יום ד') את הפיגוע במרכז ירושלים

 

במשטרה מעריכים כי המחבל לא תכנן את מעשיו. "כנראה שזה היה פיגוע ספונטני", אמר מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, בזירת הפיגוע. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב אהרון פרנקו, הוסיף כי המחבל הוא בן 30, תושב צור באהר במזרח ירושלים ואב לשניים, שעבד בחברה ממנה נלקח הטרקטור. "כחלק מהלקחים בפיגוע בישיבת מרכז הרב אותו ביצע מחבל מג'בל מוכאבר, כוחות משטרה ומג"ב פרוסים בכפר, מחפשים אחר חשודים. השוטרים הגיעו לביתו של המחבל. המשטרה גבתה עדויות ממעסיקו".

 

 מפכ"ל המשטרה ציין בדבריו כי לא התקבלו התרעות במשטרה על כוונה לבצע פיגוע. הוא ציין את תפקודם של אנשי כוחות הביטחון, שמנעו מספר רב יותר של נפגעים: "הטרקטור נסע כ-500 מטר. מדובר בנחישות של אנשי כוחות הביטחון ושל שוטרים. לפי מה שאנחנו יודעים, בשניות הראשונות נתקלו בטרקטור שני שוטרים - שוטרת אחת ירתה בו ושוטר אחר טיפס על האוטובוס. הוא כנראה נפל בתוך תא הנהג של הטרקטור. השוטרת הלכה לעזור לפצועים באחד האוטובוסים. אז הגיעו שוטר יס"מ ואזרח שירו במחבל למוות".

 

על המצב בו תושבי מזרח ירושלים נכנסים באין מפריע למרכז העיר, אמר רב-ניצב כהן: "אנחנו חיים במציאות מורכבת, ירושלים היא עיר מורכבת בה חיים יהודים וערבים. אין שום שליטה על המפגע הבודד. אי אפשר לקבל החלטות ולהצהיר הצהרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 1
שוטר יס"מ אלי מזרחי
צילום: ערוץ 1
אוטובוס הפוך בזירת הפיגוע
צילום: גיל יוחנן
צילום: חזי שייאר, ערביל
מכוניות שנמעכו על-ידי המחבל
צילום: חזי שייאר, ערביל
מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים