שתף קטע נבחר

החייל שירה במחבל: עשיתי מה שמצופה ממני

החייל סירב לדבר עם כלי התקשורת וביקש שלא להתייחס באופן אישי אליו ולפעולתו. לאחר שיחה עם מפקדיו, הסכים לומר כמה מילים על האירוע: "מיד הבנתי שזה פיגוע. המחבל אמר 'אללה אכבר' ולחץ על הגז, חתרתי למגע"

 חייל צעיר, טוראי שסיים לאחרונה טירונות, היה בחופשה היום (ד'), כאשר ירה לעבר המחבל בדחפור יחד עם שוטר יס"מ אלי מזרחי שהצליח להרוג את המחבל. "אני מאוד מתרגש, כי לא כל יום קורה דבר כזה", אמר החייל.

 

פיגוע הדריסה:

 

במשך שעות ארוכות סירב החייל לדבר עם כלי התקשורת, ובני משפחתו הסבירו כי בשל אופיו הצנוע הוא מבקש שלא להתיחס באופן אישי אליו ולפעולתו. לאחר שיחה עם מפקדיו, הסכים להקריא מספר מילים על האירוע. הוא הסביר כי הוא מתרגש ולכן הקריא את הדברים מן הכתב.


"מיד הבנתי שזה פיגוע" (צילום: AFP)

 

"אני מאוד מתרגש, כי לא כל יום קורה דבר כזה", פתח את דבריו, "היה כאן מסע הרג רצחני, על ארצנו הקדושה, וזאת כחלק מהמלחמה בה אנו נמצאים". החייל ציין כי הוא מודה לקב"ה שנתן לו את הכוח והתושייה לפעול. עוד הזכיר את החינוך שקיבל בביתו, בישיבה בה למד בירושלים וכן בחטיבת גולני, כאלו שהביאו אותו לפעול באופן מקצועי, "כמו שמצופה מכל חייל ואזרח". 

 

על האירוע עצמו סיפר החייל: "נסעתי באופניים לביתי, ראיתי אוטובוס הפוך, המולה גדולה וטרקטור שפוגע במכוניות. הבנתי מיד שמדובר בפיגוע,

זרקתי את האופניים לצד והמשכתי לחתור למגע בריצה לכיוון הטרקטור תוך שאני מחפש נשק כדי לחסל את המחבל.

 

"טיפסתי על הטרקטור יחד עם האזרח אורון בן שמעון ושנינו ניסינו לפגוע במחבל. בהתחלה לא היתה לנו אפשרות כי היה שוטר שעמד בינינו לבין המחבל. בשלב מסויים בן שמעון הסיט את ההגה של הטרקטור, המחבל צעק 'אללה הוא אכבר' ולחץ על הגז, ואז שלפתי את האקדח של בן שמעון ויריתי בראשו שלוש פעמים. הוא מת במקום".

 

המידע הראשוני הגיע באימייל האדום .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המחבל ההרוג בתוך הדחפור
צילום: AFP
מומלצים