שתף קטע נבחר

כך זה נראה: היריות שנטרלו את המחבל

רשת BBC תיעדה את ההשתלטות על המחבל שביצע את הפיגוע בירושלים. החייל והשוטר תועדו בעודם מזנקים על הטרקטור ויורים במחבל המסוכן

מסע ההרג של מחבל פלסטיני ברחובות ירושלים הסתיים היום (ד') לאחר שנורה למוות על-ידי שוטר וחייל. מצלמות וידאו תיעדו את הרגעים האחרונים של הפיגוע והראו כיצד השניים, שזינקו על הטרקטור, הצליחו לנטרל את המפגע. 

 

המחבל, חוסאם דוויאת, בן 31 משכונת צור באהר שבמזרח ירושלים, יצא בצהריים למסע ההרג ממתחם בנייה סמוך למלון "המלך קיסר" בבירה. האירוע כולו נמשך דקות ספורות, אך הרגיש לנוכחים כנצח: המחבל דרס כלי רכב שנסעו ברחוב יפו לכיוון שוק מחנה יהודה. שוטר ושוטרת שעבדו במקום הבחינו במתרחש והשוטרת נטלה את אקדחה וירתה בדוויאת.

 

למרות שהמחבל נפגע מירי השוטרת, הוא לא עצר והמשיך לדרוס כל מה שנקרה בדרכו. השוטר זינק על הטרקטור, החל להיאבק במחבל ונפצע. חייל שעבר במקום קפץ אף הוא על הטרקטור וירה במחבל, אף זה המשיך בנסיעה הפרועה. "המחבל אמר 'אללה אכבר' ולחץ על הגז", סיפר החייל. "קיימתי את מה שמצופה מכל חייל ואזרח".

 

זוג שוטרי יס"מ שהיו רכובים על אופנוע, היו אף הם במקום. במקביל, אחד השוטרים, אלי מזרחי, זינק על הטרקטור וירה אף הוא בתוקף. שוטר היס"מ מזרחי סיפר לאחר מכן: "חתרתי למגע לכיוון הטרקטור. המחבל היה באטרף, הוא החל בדהירה לכיוון רחוב יפו, תוך כדי שהוא עולה על רכב והולכי רגל. האזרח שהיה איתי ירה. אני עליתי על המדרגות ויריתי במחבל עוד שני כדורים".

 

חקירת המקרה נמשכת, ובעקבות הפיגוע הורה ניצב פרנקו על תגבור הכוחות בירושלים ועל הגברת העירנות. במקביל, המשטרה נערכת בכפר ממנו

בא המחבל, צור באהר, במטרה למנוע אפשרות להקמת סוכת אבלים מטעם המשפחה.

 

ראש הממשלה אהוד אולמרט אמר שיפעל להריסת בית המחבל, וכבר קיבל את אישורם של שר הרווחה, יצחק הרצוג, ומנכ"ל הביטוח הלאומי, לשלול ממשפחת המחבל קצבת שארים ודמי קבורה, זכויות שמוענקות מתוקף תעודת הזהות הכחולה שברשות המחבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זירת הפיגוע
צילום: משה מילנר, לע"מ
צילום: ערוץ 1
ירה במחבל. השוטר אלי מזרחי
צילום: ערוץ 1
מומלצים