שתף קטע נבחר

המיפקד בקדימה: המשטרה שלחה חוקר לתשאול

הטענות על אי-סדרים במיפקד במפלגת השלטון הובילו להגשת תלונה - היום הגיע שוטר לבית המפלגה ותשאל כמה מבכיריה. השבוע קראה לבני לבדוק את נקיון המפקד וביקרה במרומז את מופז

התנהלות המיפקד במפלגת השלטון תיחקר במשטרה? חוקר של היחידה הארצית לחקירות הונאה הגיע בשעות הצהריים (יום ה') לבית מפלגת קדימה בפתח תקווה, ותשאל כמה בכירים במפלגה, בהם המנכ"ל עדי שטרנברג.

 

הבדיקה המשטרתית החלה על רקע תלונה שהגישה התנועה לאיכות השלטון, בדרישה לבדוק אי סדרים לכאורה במפקד. במשטרה מדגישים כי מדובר בתשאול ולא בחקירה, שנועד לסייע בהחלטה האם לפתוח בחקירה.

 

בשבועות האחרונים הופיעו בכלי התקשורת ידיעות על אי סדרים במפקד.

החצים העיקריים כוונו לעבר מפקדים קבוצתיים, שערך לכאורה שר התחבורה שאול מופז, בעיקר מקרב עובדי חברות התחבורה והנמלים. בתחילת השבוע שיגרה יריבתו במירוץ על הנהגת קדימה, שרת החוץ ציפי לבני, חיצי ביקורת מרומזים.

 

"חלקנו באנו ממפלגה עם תופעות בלתי נסבלות. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להישאר במקום הזה", אמרה לבני וקראה לבדוק את ההתנהלות בקשר למפקד.

 מקורבי מופז הבינו את הרמז, ואמרו שמדובר ב"טענות מקושקשות וחסרות בסיס".

 

הטענות של לבני הושמעו כאשר סיעת קדימה אישרה את הסכם ההבנות עם מפלגת העבודה, לפיו יתקיימו פריימריז לראשות קדימה עד 25 בספטמבר. 

 

בקדימה מעריכים כי ספר הבוחרים לפריימריז ייסגר ב-31 ביולי, ועד אז ימשיכו המועמדים במאמצים לפקוד עוד ועוד חברים למפלגה. במערכת הפוליטית יש מי שחושש כי הקריאות לבדיקת המפקד בקדימה, יביאו בסופו של דבר לדחיית הפריימריז, מה שיסייע לראש הממשלה אהוד אולמרט להישאר בתפקידו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. הפריימריז במועדן?
צילום: ניב קלדרון
שמעון פרס בחנוכת בית קדימה (ארכיון)
צילום: עופר עמרם
מומלצים