שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גבר שעבר ניתוח לשינוי מין ילד בת

  תושבת ארצות-הברית עברה ניתוח לשינוי מין בו הוסרו השדיים אך לבקשתה השאירו הרופאים את הרחם והשחלות. לפני תשעה חודשים נכנס תומס ביטי להריון מתרומת זרע - השבוע ילד תינוקת בריאה

  אפשר לקרוא לזה ההריון הגברי הראשון בהיסטוריה: תושב ארצות הברית שנולד כבת ושינה את מינו, ילד תינוקת לאחרונה בזכות הרחם והחצוצרות שהושארו בגופו, כך דיווחו אתמול (ה') אמצעי התקשורת בארצות-הברית.

   

  תומס ביטי, בן 34 נראה כגבר לכל דבר ואף רשום בתעודת הזהות כגבר, אך בגופו הוא נושא את איברי הרבייה הנקביים. ביטי נולד כנקבה, ועבר ניתוח לשינוי המין בו הוסרו השדיים אולם הושארו הרחם והחצוצרות.

   

  הוא נולד בהוואי תחת השם טרייסי לגונדין. כנערה, עבדה טרייסי כדוגמנית ואף זכתה בתחרות יופי כנערה. בשנות העשרים לחייה החלה טרייסי לחיות כגבר ושינתה את מינה בסופו של דבר. לפני חמש שנים, כגבר, נשא לאישה את ננסי.

   

  ביטי עבר הזרעה מלאכותית מתרומת זרע של תורם אנונימי וכתוצאה מכך נכנס להריון. השבוע ילד את בתו בבית החולים באורגון שבארצות הברית. על פי חלק מהדיווחים הלידה עברה בניתוח קיסרי ולאב ובתו שלום.

   

  ביטי עשה כותרות בעולם כאשר גילה לעולם על הריונו בחודש אפריל האחרון. בתוכניתה של אופרה ווינפרי אמר כי היה זה חלומו להביא לעולם ילד וכי זו הסיבה שבחר לשמר את איברי הרבייה. "הילד בריא לחלוטין", אמר המיילד, ד"ר קימברלי ג'יימס, לאופרה ווינפרי בתוכנית ששודרה באפריל האחרון, "זהו הריון תקין".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איברי הרבייה הושארו - הגבר ילד תינוקת
  צילום: ablestock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים