שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בכיר בהסתדרות הואשם בביצוע מעשים מגונים
  יו"ר אגף הרווחה בהסתדרות לשעבר, דוד יפרח, הואשם בשלושה מקרים שבהם ביצע מעשים מגונים לעיני עובדותיו ובהטרדה מינית של שתי עובדות אחרות. מאחת התלונות עולה כי יפרח נגע באיבריה האינטימיים וחשף בפניה את איבר מינו. סניגורו של יפרח: מדובר בקנוניה פוליטית כדי להדיחו

  יו"ר אגף הרווחה בהסתדרות לשעבר, דוד יפרח, הואשם היום (א') בבית משפט השלום בתל-אביב בשלושה מקרים של ביצוע מעשה מגונה ובהטרדה מינית של שתי נשים שעבדו תחתיו.

   

  מכתב האישום עולה כי בין השנים 2000 ל-2007 נהג יפרח לקרוא לאחת העובדות לגשת למשרדו ונצמד לגופה והתחכך בה. הוא גם חשף בהזדמנות אחרת בפני העובדת את איבר מינו והטריד אותה מילולית. במקרה אחר, ביצע יפרח מעשה מגונה בעובדת לאחר שזו ביקשה ממנו שיסייע לה לעבור לתפקיד של חצי משרה. יפרח אמר לה "מי שנותן – מקבל", שאל אותה על חיי המין שלה ואמר לה: "אשתי לא נותנת לי ואני מצפה שתתני לי". במקרה שאירע לפני כשנה וחצי נעמד יפרח מול אותה עובדת וביצע בעצמו מעשה מגונה.

   

  יפרח גם מואשם כי אמר למתלוננת שלישית שחלם עליה ורמז לה על רצונו לקיים עמה יחסי מין. הוא אף אמר לה שיו"ר ההסתדרות, עופר עיני, אישר לו לפטר כמה עובדים ואז ציין שעיני אמר: "נניח שאתה מעוניין להתעסק עם המזכירה שלך אז שהכל יהיה פתוח ואף אחד לא יפריע לך". כאשר היא התפלאה, הוא אמר לה שזה היה בצחוק.

   

  תחילת הפרשה, שנחשפה לראשונה ב-ynet, במכתב חתום על ידי אלמונית שהוגש בנובמבר 2007 ליועץ המשפטי של ההסתדרות, עו"ד אלון לוין. במכתב נמסרו פרטים אודות אירועים ומקרים בהם ביצע יפרח, איש תנועת ש"ס, לכאורה מעשים מגונים לנגד עיניהן של כמה עובדות שהיו כפופות לו. לוין, האחראי גם על נושא ההטרדות המיניות בהסתדרות, שוחח עם העובדות ששמן צוין במכתב, אך לא העביר את הפרטים למשטרה.

   

  החקירה המשטרתית נפתחה בעקבות רק כמה חודשים מאוחר יותר, לאחר שאחת העובדות הגישה תלונה. בעקבות התלונה, הגיעה המשטרה לנשים נוספות שגם בהן ביצע יפרח לכאורה מעשים מגונים במשך תקופה ארוכה. על פי החשד, נמנעו הנשים מלהתלונן מחשש פן יאבדו את מקום עבודתן.

   

  לפני כארבעה חודשים עוכב יפרח לחקירה יחד עם אדם נוסף - רב של עיר במרכז - החשוד בשיבוש הליכי החקירה, לאחר ששמע מאחת המתלוננות על הסיפור, ולא דיווח על כך. ש"ס הודיעה אז כי יפרח הושעה מכל תפקידיו בהנהגת ההסתדרות וכממלא מקום מנכ"ל התנועה. בהסתדרות אמרו באותם ימים כי "לא קיבלו שום הודעה מש"ס על כך שיפרח הורחק בדרך זו או אחרת".

   

  סניגורו של יפרח, עו"ד אברהם לביא, מספר בתגובה כי "מקור התלונות בקנוניה פוליטית שמטרתה היתה לסלק את יפרח מתפקידו בהסתדרות. לא בכדי במסגרת דיונים בוועדה בהסתדרות המגמה שהסתמנה היתה לסגור את התלונות. אנו סמוכים ובטוחים כי חפותו של יפרח תוכח בבית המשפט.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים