שתף קטע נבחר

גאידמק לסטודנט: טיפש וחוצפן - לך קיבינימט!

איש העסקים שוחח עם סטודנטים באוניברסיטת תל-אביב, אך הדו-שיח הנינוח הידרדר במהרה למהומה. אחד הסטודנטים שאל על עברו של גאידמק ונתקל בתגובה חריפה במיוחד. מאחורי הקלעים פרצה תגרה בין פעילי מרצ לאנשי צדק חברתי

הביקור באוניברסיטה נגמר בעימות: יו"ר מפלגת צדק חברתי, איש העסקים ארקדי גאידמק, התעמת אחר הצהריים (ב') עם סטודנט באוניברסיטת תל-אביב. הסטודנט, שביקש לדעת יותר על עברו ועסקיו, קיבל תשובה מפתיעה ומבהילה.

 

גאידמק ופעיליו השתתפו בכנס שנועד לקדם מעורבות פוליטית, שארגנה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה. במהלך דיון שהתקיים בבניין הפקולטה למדעי הרוח, פרץ עימות מילולי בין גאידמק לבין סטודנט, לאחר שזה שאל אותו על עסקיו באנגולה. הסטודנט, אור, שאל את איש העסקים האם זה ראוי שיהיה בישראל מנהיג ציבורי שיש נגדו כל כך הרבה חשדות. גאידמק התקרב אל הסטודנט וגידף אותו: "לך קיבינימט! אתה טיפש וחוצפן!"

 

גאידמק הגיע לשיחות עם נציגי מפלגות פוליטיות, בהם העבודה, מרצ, הירוקים, עלה ירוק וצדק חברתי. סטודנטים סיפרו ל-ynet כי במקום פרצו תגרות בין סטודנטים הפעילים במרצ, שהפגינו במקום, לבין אנשיו של גאידמק. פעילי מרצ אחזו בשלטים שעליהם נכתב: "מרצ נגד שחיתות". בתגובה פעלו אנשי צדק חברתי להוריד את השלטים. הוויכוח הידרדר במהרה לפסים אלימים, והצדדים התקוטטו ביניהם.

 

במסגרת הכנס הספיק גאידמק גם לעסוק בסוגיות פוליטיות. הוא נשאל אם ארגונו תומך בניהול משא ומתן עם נציגי חמאס, והשיב: "ראש הממשלה חייב לנהל משא ומתן עם חמאס". שאלה אחרת עסקה ביחסו לחרדים, וגאידמק ענה: "צריך לתת להם מקום כדי שיהיו מרוצים".

 

מלשכתו של איש העסקים נמסר בתגובה: "ארקדי גאידמק הגיע לקמפוס בגלל שהוא מאמין בהקשבה. אולם בכנס היתה קבוצה של פרובוקטורים שעמדה מאחוריו עם שלט של אחת המפלגות. אחד הסטודנטים התפרץ באמצע הדברים, בזמן שאנשים אחרים

חיכו בתור. גאידמק אמר לו שהוא חוצפן, והציע לו את המיקרופון כדי שיוכל לשאול את השאלה מול הקהל. אולם מאחר שמדובר בפרובוקטורים, הוא סירב להפנות את השאלה לגאידמק מול קהל. שאלות שנשאלו בצורה נאותה, נענו".

 

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, גיל גולדנברג, התייחס לתקריות בקמפוס: "אני שמח שגאידמק הגיע לדבר בפני הסטודנטים. זאת, למרות שתשובותיו ותגובותיו לא היו לשביעות רצונם של הסטודנטים שהיו במקום. גאידמק הוא דמות מעוררת מחלוקת ועניין, וכך גם היתה השיחה איתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שנוי במחלוקת. גאידמק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים