שתף קטע נבחר

שידורי האולימפיאדה בערוץ 1 - לא בסופי שבוע

מנפלאות רוממה: במסגרת קיצוצים ורפורמה ברשות השידור, הערוץ הממלכתי לא מתכוון לשדר את התחרויות מבייג'ינג בימים שישי ושבת. משלמי האגרה צפויים לקבל הקיץ רק כ-110 שעות אולימפיאדה, שיהוו כמחצית מזמן המשחקים. ב-2004 שודרו קרוב ל-200 שעות. ערוץ 1: "השידורים יועברו לערוצים אחרים"

בעוד חודש בדיוק ייצא לדרך אירוע הספורט הגדול בעולם - אולימפיאדת בייג'ינג 2008. כמדי ארבע שנים, מי שאמור להביא למסכי הטלוויזיה שלנו את התמונות מסין הוא ערוץ 1. אלא שהפעם, בניגוד לעבר, מסתמן כי הסיקור התקשורתי של הערוץ הממלכתי מהאירוע יהיה מינורי בהרבה ממה שהורגלנו אליו בעבר.

 

 

אם באולימפיאדה האחרונה ב-2004, למשל, קיבלנו על מסכינו קרוב ל-200 שעות שידור של המשחקים באתונה, הרי שעכשיו הכמות הזו עלולה להצטמצם לחצי. הסיבה? הרפורמה ברשות השידור, הכוללת תוכנית חירום של הוועד המנהל לקיצוץ בימים ובשעות השידור של ערוץ 1, בלי קשר לאולימפיאדה עצמה.

 

לפי התוכנית, כבר מיום שישי הבא אמורה רשות השידור לעבור לשבוע עבודה של חמישה ימים בלבד, כאשר ערוץ 1 לא ישדר כלל בימים שישי ושבת. כמו כן, מתוך כוונה לקצץ בתשלום היקר של משמרות הלילה של העובדים והטכנאים, בימים בהם הערוץ כן ישדר, זה יהיה רק מהשעה 8:00 בבוקר.


בייג'ינג 2008. כמה שעות שידור משם נראה בארץ? (צילום: רויטרס)

 

המשמעות מבחינת האולימפיאדה, שתתקיים בין ה-8 ל-24 באוגוסט: ערוץ 1 יוכל לשדר רק עשרה ימים מתוך ה-16 (לאחר קיצוץ של שלושה סופי שבוע) ולמרות שהמשחקים בבייג'ינג ייערכו בין השעות 4:00 ל-17:00 שעוננו, השידורים בארץ ייפתחו רק ב-8:00. כל זאת, יש לציין, למרות שעם רכישת זכויות השידור מאיגוד השידור האירופי (EBU), הערוץ נטל על עצמו חובה לשדר בכל יום מהאולימפיאדה, לאורך כל שעות המשחקים.

 

אם המגעים לביטול או שינוי תוכנית החירום בערוץ 1 לא ישנו את הגזירה, המשמעות היא שבפועל נקבל מהערוץ הממלכתי רק עשרה ימי שידור ובסך הכל 110 שעות מבייג'ינג - כמחצית מזמן האירועים. בכל יום יהיה שידור חי קבוע בין תשע שעות (מ-8:00 עד 17:00) ותוכנית סיכום בת שעתיים (בין 19:00 ל-21:00). אגב, משמעות ההחלטה שלא לשדר ביום שישי הראשון של האולימפיאדה היא שהצופים בארץ לא יקבלו את טקס הפתיחה, שנחשב לאחד מאירועי השיא באולימפיאדה שמושך רייטינג גבוה מאוד.


 

אפילו את טקס הפתיחה לא תוכלו לראות בערוץ 1 (צילום: רויטרס)

 

"לצערנו, אם לא תהיה כוונה לבטל את הרפורמה והקיצוצים, זה מה שנוכל לספק מבייג'ינג", אמר ל-ynet ששי אפרתי, מנהל מחלקת הספורט של ערוץ 1. ומה הפיתרון? אפרתי מסביר: "כבר מכרנו חלק מזכויות השידור, בענפי הכדור למשל, לערוץ הספורט, שבפעם הראשונה ישדר מהאולימפיאדה.

 עכשיו נצא במכרז, בזמן המועט שנשאר לנו, כדי לראות איזה ערוץ ירצה לשדר במקומנו בסופי השבוע וברצועת השידור לפנות בוקר".

 

ממשרד הדוברות של ערוץ 1 ברוממה נמסר: "במסגרת הרפורמה הכללית ברשות השידור, הוועד המנהל נקט בצעדים לצמצום השידורים ומספר העובדים בסופי שבוע. אם הוועדים יסרבו להיכנס להליך הזה ולקבל על עצמם את ההחלטות החדשות, אז לא יתקיימו שידורים. כדי שהשידור לא ייפגע, השידורים יועברו לערוצים אחרים".

 

כעת, כל מה שנותר לציבור משלמי האגרה בישראל הוא להתפלל שיהיה ערוץ אחר שייקח על עצמו את שידור האולימפיאדה בימי שישי ושבת. אחרת, לא ייוותר לנו אלא לזמר את מילות השיר של זקני צפת - לא תבואי שישי שבת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים