שתף קטע נבחר

צה"ל והמשטרה ירכשו מדים רק מתוצרת הארץ

ועדת חוקה, חוק ומשפט אישרה תיקון בחוק הקובע כי משרדי הביטחון וביטחון הפנים ירכשו מוצרי טקסטיל מתוצרת ישראל בלבד. מערכת הביטחון מתנגדת לחוק, למרות תמיכת שר הביטחון; שלי יחימוביץ: "בענף הטסקטיל נותרו 17 אלף העובדים ומישהו צריך להגן עליהם"

תיקון בחוק חובת המכרזים שאושר היום (ג') לקריאה ראשונה בוועדת חוקה, חוק ומשפט קובע כי צה"ל והמשטרה ילבשו רק תוצרת כחול-לבן. התיקון מחייב את משרדי הביטחון וביטחון הפנים לרכוש מוצרי טקסטיל רק מתוצרת הארץ. הטקסטיל לפי הגדרת החוק הם מוצרי בד כגון בגדים עליונים ותחתונים, שמיכות ואפילו אוהלים.

 

לפי הצעת הח"כים שלי יחימוביץ (עבודה), סטס מיסז'ניקוב (ישראל ביתנו) ומשה כחלון (ליכוד), כוחות הביטחון יגבילו את ההשתתפות במכרזים שלהם למוצרים הנ"ל, רק להצעות של טובין מתוצרת ישראל. מגבלה זו לא תחול על רכישות בשעת חירום.

 

מערכת הביטחון הודיעה לוועדה כי היא מתנגדת לחוק למרות ששר הביטחון אהוד ברק תמך בה בוועדת השרים לחקיקה. היועץ המשפטי, עו"ד אחז בן-ארי, טען כי החוק מיותר לחלוטין. "מערכת הביטחון כבר רוכשת בישראל את רוב המוצרים האלה, ומתן בלעדיות לתוצרת הארץ במכרזים רק תקפיץ את המחירים", אמר והציע ליוזמי החוק לתאם את החקיקה עם הממשלה כתנאי לתמיכת משרד הביטחון.

 

יחימוביץ התרעמה על עמדתו שעומדת בסתירה לתמיכת שרי העבודה בחוק כשנדונה בממשלה. היא אמרה כי הצעת החוק לא היתה עוברת שלא על דעת יו"ר המפלגה שהוא גם שר הביטחון. "ענף הטקסטיל במשבר מתמשך. מפעלים נסגרים ועובדים מפוטרים, מבלי שידאגו להם להכשרה מקצועית חלופית. בענף נותרו 17 אלף העובדים ומישהו צריך להגן עליהם", אמרה יחימוביץ.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צריך להגן על העובדים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים