שתף קטע נבחר

תמיר: מצטערת שהשתמשתי בביטוי לא פרלמנטרי

שעות לאחר התקרית שבה טענה שרת החינוך כי היא "מנקה את הזבל והחרא" של קודמיה, פרסם משרד החינוך הודעה בה הביעה השרה צער על התבטאותה, אולם תקפה בחריפות את תירוש. במקביל, השיקו מתנגדי רפורמת "אופק חדש" סטיקר ועליו הכיתוב "אופק חדש - חתיכת חרא"

מתנצלת ותוקפת: משרד החינוך פרסם הערב (יום ג') הודעה מטעם שרת החינוך, יולי תמיר, בה היא מצרה על כך שהשתמשה ב"ביטוי לא פרלמנטרי" לאחר שאמרה היום כי היא "מנקה את הזבל והחרא" של קודמיה במערכת החינוך במהלך ישיבה של ועדת החינוך של הכנסת. עם זאת, ההודעה מתחה ביקורת על חברת הכנסת רונית תירוש, "המנסה להשכיח את אחריותה להידרדרות מערכת החינוך".

 

בהודעה, שפורסמה כמה שעות לאחר העימות שפרץ בין תמיר ותירוש, הביעה שרת החינוך צער על השימוש בביטויים הגסים, אולם תקפה את התנהגותה של תירוש, שלטענתה פגעה במו ידיה בחינוך בישראל. "מדובר בעזות מצח של חברת כנסת שבמשך חמש שנות כהונתה במשרד החינוך נתנה יד לקיצוץ של מיליארדים בתקציב המשרד ושל 250 אלף שעות לימוד.

 

"במקום להכות על חטא, עושה חברת הכנסת כל שביכולתה על מנת להכשיל את הרפורמה ששרת החינוך מובילה יחד עם הסתדרות המורים, תוך שהיא מנסה להשכיח את אחריותה להידרדרות מערכת החינוך בתקופתה. למרות האמור, שרת החינוך מצרה על השימוש שעשתה בביטוי לא פרלמנטרי", נכתב בהודעה.

 

במהלך התקרית טענה ח"כ תירוש כי תמיר כינתה אותה "חתיכת זבל". "השרה לחשה לי באוזן כל מיני ביטויים כשמידי פעם היא קוראת לי 'יא חתיכת זבל'. לא עניתי לה. פניתי ליו"ר הוועדה וביקשתי להסב את תשומת ליבו לכך שהיא קוראת לי 'יא חתיכת זבל'. היא ענתה בתגובה שהיא לא אמרה את זה. הייתי בשוק. לא עניתי לה. זה לא סגנון הדיבור שלי", סיפרה ל-ynet.

 

הויכוח הסוער בין השתיים פרץ במסגרת דיון ברפורמת "אופק חדש" שיזמה השרה עם חברי הסתדרות המורים.

מתנגדי הרפורמה, שהיוו אף הם מטרה עבור שרת החינוך שכינתה אותם "קבוצת אנשים שאינם רוצים לעבוד", ניצלו את ההתבטאות כדי לתקוף חזרה. הערב הדפיסו מורים המתנגדים לרפורמה סטיקר עליו נכתב "אופק חדש - חתיכת חרא".

 

הסטיקר החדש, שיופץ בקרב כמאה אלף מורים, נועד לטענת מתנגדי הרפורמה להביע את תדהמתם מ"אמירותיה הבלתי חינוכיות של השרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמיר. מצרה על הביטוי
צילום: ירון ברנר
הסטיקר. בהשראת השרה
מומלצים