שתף קטע נבחר

מטפל שאנס ילדים בגן - נשלח ל-29 שנות מאסר

יצחק בורובסקי, שעבד בגני ילדים ובבתי ספר ביישוב חרדי, נשלח לשנים ארוכות בכלא. הוא הורשע בביצוע מעשי סדום, עבירות מין, ותקיפה מינית של 29 ילדים במשך חצי שנה. "הנאשם השחית את מידותיהם של הילדים בצורה שיטתית ומניפולטיבית וכך משך אותם למלכודת שהכין להם", נכתב בגזר הדין

עונש כבד במיוחד על עבירות מין קשות בילדים. יצחק בורובסקי, שעבד בגני ילדים ובבתי ספר ביישוב חרדי בו התגורר, נשלח היום (ה') ל-29 שנות מאסר בפועל, לאחר שהורשע בביצוע מעשי סדום, עבירות מין, ותקיפה מינית של 29 ילדים במשך חצי שנה. בגזר הדין קבעו השופטים כי החליטו להחמיר בעונשו משום שלא נטל אחריות למעשיו, וטען כי נפל קורבן לעלילה.

 

בורובסקי, בן 30 מיישוב חרדי במרכז הארץ, ביצע את המעשים במשך למעלה משנתיים בילדים בני שלוש עד 12. מגזר הדין עולה כי בורובסקי ניצל את מעמדו כדי לבצע את זממו בקורבנותיו, ונהג לשכנע ילדים שהתנגדו לו באמצעות מתנות שונות, ואף איים עליהם תוך ניצול האמון שנתנו בו בני הקהילה.

 

"המעשים בוצעו כלפי קטינים בטווח הגילאים 3-12 אשר חלקם אף אויים על ידי הנאשם לבל יספרו על המעשים להוריהם והם נאלצו לשמור את הסוד תוך פחד מתמיד מפני הנאשם ותוך השפלתם. הנאשם ניצל את מעמדו בנושאי חינוך שונים בקהילה ואת האמון שרכשו לו אנשי חינוך וההורים וניצל כל הזדמנות שנקרתה בדרכו בתחום מוסדות החינוך על מנת לבצע את עבירות המין כלפי הקטינים אשר נפגעו במקום אמר להבטיח הגנה עליהם", כתבו השופטים סביונה רוטלוי, עופרה צ'רניאק וד"ר קובי ורדי בגזר הדין.

 

מלבד עונש המאסר בפועל, גזר בית המשפט על בורובסקי שלוש שנות מאסר על תנאי וקנס בגובה 290 אלף שקלים. לטענת השופטים, הוחלט להחמיר בעונשו משום שלא נטל אחריות למעשיו, וטען לחפותו בנימוק כי נפל קורבן לעלילה של הילדים והוריהם.

 

"הנאשם השתמש במעמדו על מנת להאדיר את שמו ולפצות ילדים שנענו לדרישותיו, ולמנוע הטבות מילדים שנמנעו מקשר עימו או היה חשש שיימנעו. הנאשם השחית את מידותיהם של הילדים בצורה שיטתית ומניפולטיבית: הוא הציג בפניהם סרטים בעלי תכנים מיניים וכך משך אותם לתוך המלכודת שהכין להם", כתבו.

 

"גרם לילדים להיכנע למאווייו"

"הוא השתמש במפתחות של מוסדות החינוך שניתנו לו על סמך אמון שרכשו לו וכך הכניס את הקטינים לחדרים שונים, שבחלקם היו חשוכים וגרמו להם לפחד ולהיכנע למאווייו. בנסיבות אחדות אף איים על ילדים והשתמש בכוח על מנת לספק את צרכיו", הוסיפו. השופטים.

 

התובעת בתיק, עורכת הדין תמי זנגו-גרשון מפרקליטות מחוז המרכז, אמרה כי העונש חסר התקדים עומד ביחס ישיר לעבירות החמורות. "בית המשפט נעתר לבקשתנו להטיל עונש חמור על הנאשם. אני חושבת שמדובר בעונש ראוי שהולם את חומרת המעשים ביצע בורובסקי. הלקח הוא שכשמעסיקים אדם בתחום החינוך עליו להיבדק באופן קבוע על ידי המוסד בו הוא עובד, וגם על ידי ההורים שצריכים להיות עירניים למה שעובר על הילד ולכל שינוי שחל בו", טענה.

 

עורכת דין דקלה טוטיאן ממרכז נגה, המייצג שלוש ממשפחות הילדים שנפגעו, הביעה שביעות רצון מחומרת העונש

שירתיע עברייני מין אחרים. "אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להפקיר את ילדינו במוסדות חינוך ובגני ילדים ללא פיקוח לסיטואציות שפדופילים מחפשים להיקלע אליהם כדי לפגוע בילדים חסרי ישע, וזאת תוך שהם מנצלים את מעמדם כלפי אותם ילדים", אמרה.

 

בורובסקי נעצר באפריל 2005, לאחר שכמה ילדים אזרו עוז וסיפרו להוריהם על המעשים שביצע בהם. בחקירתו סיפר בורובסקי על ילדים נוספים אותם תקף מינית, בעת ששימש ממלא מקום בגן לילדים בני שלוש, ניהל צהרון לילדים, וכן שימש מורה מחליף בבית ספר.

  

הורים רבים העידו בבית המשפט, וסיפרו על המעשים שביצע בורובסקי בילדיהם. ההורים ציינו את הקושי והבושה האופפת אותם, היות ומדובר ביישוב חרדי וקטן בו "כולם מכירים את כולם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
בורובסקי, היום בביהמ"ש
צילום: ירון ברנר
עו" טוטיאן. לא להפקיר ילדים
צילום: ירון ברנר
מומלצים