שתף קטע נבחר

אב לקורבן האונס בגן: יש חמלה, אך העונש ראוי

מ', אביו של ילד בן 7 שנפל קורבן להתעללות המינית של המטפל יצחק בורובסקי, שנשלח ל-29 שנות מאסר סיפר ל-ynet על תחושותיו: "מעשה שכזה שקול לרצח של ילד, וזה העונש שצריך לתת כדי להרתיע אנשים כאלה"

בית המשפט שיגר אמש (ה') מסר יוצא דופן כלפי עברייני המין כשגזר 29 שנות מאסר על יצחק בורובסקי, מטפל חרדי שהורשע בתקיפה מינית של עשרות ילדים. מ', אביו של ילד בן 7, שנפל קורבן למעשיו של המטפל, אמר ל-ynet כי "מעשה שכזה שקול לרצח של ילד, וזה העונש שצריך לתת כדי להרתיע אנשים כאלה".

 

הדיווחים על העונש הכבד לא גררו תגובות שמחה ביישוב שבו פעל בורובסקי. מאז התגלו מעשיו לפני שלוש שנים, עסוקים ההורים בעיקר בשיקום ילדיהם מהטראומה שעברו. בנו של מ', היה בן 4 כשנפגע. "זה עונש ראוי על מנת להרתיע את התוקפים העתידיים מלבצע מעשה שכזה", אמר מ', "אני לא יודע איזה עונש ראוי על פגיעה כזאת בילד קטן, אבל נראה לי שיש פה מימד של הרתעה".

 

מ' ניסה לשחזר את הרגע בו השתנו חייו: "הגיעו נציגים מהרשות המקומית וסיפרו לנו שיש מקרה של בחור שתקף מינית ילדים במסגרת גן הילדים שבו הוא עבד. ילדים שמסרו עדות סיפרו שגם הבן שלי נפל קרבן למעשים שלו. באותו הרגע אתה רוצה ללכת ולהרוג אותו. ברור שזאת לא מחשבה ריאלית. אחרי זה עיקר הדאגות מופנות לילד ולטיפול בו".

 

"הרגשנו שקורה משהו לא טוב"

לדבריו, את הסממנים הראשונים להתעללות היה ניתן לראות עוד קודם: "הילד היה בן 4, ובאמת התחילו להופיע אצלו בעיות חמורות של התנהגות. לא מצאנו שום סיבה להתנהגות הזאת. הרגשנו שקורה משהו לא טוב עם הילד, אבל לא הייתה לנו שום סיבה לחשוב שיש איזשהו גורם שמתעלל בו".

 

מ' הביע שביעות רצון מכך שהפרשה זכתה לחשיפה משמעותית: "אם יש משהו שאני 'שמח' בכל הסיפור הזה, היא העובדה שהמקרה הזה לא טואטא מתחת לשולחן מפאת הבושה. אצלנו בחברה הדתית יש הרבה מקרים שנסגרים בחדרי חדרים. במקרה שלנו, הרשות והחברה מאוד תמכה בטיפול. זה התבצע עם פסיכולוגים ואנשי מקצוע, והיום אני יכול להגיד שרואים את השיפור בהתנהגות של הילד. אני מאוד מקווה שלא יהיו לזה השלכות בעתיד".

 

מבחינתו של מ' נסגר מעגל: "אחרי הכל, יש לי חמלה על האיש הזה שהוא חולה, ובמיוחד החמלה על המשפחה שלו. אבל בכדי לזעזע - חשוב שהוא קיבל 29 שנים בכלא. אני לא חיפשתי נקמה, חיפשתי עונש ראוי שירתיע ואני חושב שבית המשפט נתן עונש כזה היום".


פורסם לראשונה 10/07/2008 23:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בורובסקי בבית המשפט
צילום: ירון ברנר
מומלצים