שתף קטע נבחר

"ישראל מתכוננת לתקיפת איראן בשמי עיראק"

לפי מקורות במשרד ההגנה העיראקי שצוטטו ברשת חדשות במדינה, בסיסי חיל האוויר האמריקני משמשים לאחרונה לתמרונים אוויריים של חיל האוויר הישראלי. המטרה: להמריא משם לקראת תקיפה אפשרית של מתקני הגרעין באיראן

קיצור דרך? מטוסי חיל האוויר הישראלי מקיימים זה יותר מחודש טיסות בשמי עיראק ונוחתים במספר בסיסים של חיל האוויר האמריקני במדינה - כהכנה לביצוע תקופות באיראן. כך מסרו מקורות במשרד ההגנה העיראקי לרשת חדשות עיראקית.

 

הדיווח, שצוטט גם באיראן, טוען כי בתקופה האחרונה נרשמה פעילות לילית מאסיבית של מטוסי קרב במספר בסיסים של ארצות הברית,

 וכי הכוחות האמריקנים נקטו שורה של צעדי ביטחון תקיפים ותגברו את אמצעי האבטחה סביב הבסיסים הללו.

 

לפי אותם המקורות, אנשי צבא בדימוס במחוז אל-אנבאר מסרו כי מטוסי קרב נוהגים להגיע בלילות מכיוון ירדן, להיכנס לשטחה של עיראק ולנחות בשדה תעופה הסמוך לעיר חדית'ה. להערכתם, מדובר במטוסי קרב ישראליים שמבצעים תימרונים כהיערכות לקראת מתקפה אווירית על מתקני הגרעין של איראן.

 

עוד מעריכים אותם המקורות כי אפשר שבסיסי האוויר האסטרטגיים הללו יהוו פלטפורמה עבור חיל האוויר הישראלי לקראת תקיפות באיראן. בדיווח נאמר עוד כי אם ירצו מטוסי קרב להמריא משם,

 הם יוכלו להיכנס לשטחה של איראן בתוך חמש דקות ולהגיע לכור בבושהר ב"זמן שיא". 

 

אפשרות תקיפת מתקני הגרעין באיראן עלתה לאחרונה לכותרות בעולם, במיוחד לאחר פרסום קיומם של תמרונים אוויריים מעל יוון, שדימו תקיפה ארוכת טווח. גורם פוליטי ישראלי צוטט ב"טיימס" ואמר: "זו החזרה הגנרלית". 

 

אתמול שיגר שר הביטחון אהוד ברק  מסר מאיים כלפי איראן ואמר: "ישראל היא המדינה החזקה ביותר באזור, והיא הוכיחה כי היא לא נרתעה בעבר מפעילות כשיש חשש לפגיעה באינטרסים החיוניים שלה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מטוס קרב של חיל האוויר (ארכיון)
צילום: AP
חייל אמריקני בעיראק. ארה"ב מסייעת?
צילום: איי אף פי
מומלצים