שתף קטע נבחר

יובל ארד: לא מכריזים על מוות רק כי לא יודעים

בתו של הנווט השבוי רון ארד התייחסה לראשונה למאמצי המדינה להשיג מידע על גורלו של אביה. "לי נאמר שעדיין מחפשים", אמרה יובל ארד והוסיפה: "אולי זה ישמע תמוה אבל אי אפשר להכריז על מותו של אדם רק כי לא יודעים"

"אולי זה ישמע תמוה אבל אי אפשר להכריז על מותו של אדם רק כי לא יודעים" - כך אמרה אמש (שישי) יובל ארד, בתו של הנווט השבוי רון ארד, בטור אישי ששודר בחדשות ערוץ 10.

 

ארד דיברה לראשונה על הדו"ח שצפוי להגיש חיזבאללה אודות גורלו של אביה, הנעדר מאז מלחמת לבנון הראשונה. "לי נאמר שעדיין מחפשים", אמרה. היא תקפה בחריפות תחקיר שפורסם בעיתון "מעריב", תחת הכותרת "מיצינו", ואמרה: "התבוננתי בתמונה של אבי המונחת ליד מיטתי ולא ידעתי איך לספר לו".

 

ארד הוסיפה: "לרגע הזוי הוא התבונן בי בחזרה וביקש סליחה - סליחה שהוא מעיק עלינו, סליחה שהוא עלה כל כך הרבה. באמת לא היתה לא כל כוונה להיות כל כך בזבזן. לא הצלחתי להישיר אליו מבט, כי התביישתי. התביישתי ונעלבתי. נעלבתי עבורו ועבור המדינה, ונפגעתי עד עמקי נשמתי".

 

מבצע "ושבו בנים" יצא השבוע לדרך  עם הוצאת גופות 190 אנשי חיזבאללה, אבל לצורך השלמת העסקה - מחכה ישראל לדו"ח חיזבאללה בעניין הנווט השבוי, רון ארד. המתווך הגרמני ושליח האו"ם, גרהארד קונארד, קיבל את דו"ח חיזבאללה, אך לא היה מרוצה וביקש מנציג חיזבאללה לקחת חזרה את הדו"ח ולחזור עם שורה של הבהרות, בטרם יעבירו לישראל. עם קבלת הדו"ח, תתכנס הממשלה, כנראה באמצע השבוע הבא, ותאשר את השלמת העסקה.  

  

שליחו של ראש הממשלה לעניין החטופים, עופר דקל, צפוי לפגוש את המתווך הגרמני בימים הקרובים, כדי לקבל את הדו"ח המלא עם

הבהרות. הדו"ח יועבר לראש הממשלה, שיעיין בו יחד עם גורמי הערכה ומודיעין ישראלים. אלה יכריעו אם הדו"ח מספק את התביעות כפי שסוכמו בהסכם בין ישראל לחיזבאללה באמצעות שליח האו"ם, המתווך הגרמני.

 

ישראל, שתעביר לחיזבאללה בתמורה דו"ח על גורל ארבעת האיראנים, במסגרת העסקה לשחרור אהוד גולדווסר ואלדד רגב, מכחישה כי היא מחזיקה בשלושת הדיפלומטים ועיתונאי. הארבעה נחטפו ב-1982 על ידי הפלנגות הנוצריות מצפון לביירות בעת שעשו דרכם לבירה הלבנונית מסוריה ונהרגו זמן קצר לאחר מכן.


פורסם לראשונה 11/07/2008 20:43

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תמוה. יובל ארד
צילום: חגי אהרון
גורל לא ידוע. רון ארד
מומלצים