שתף קטע נבחר

דליה דורנר: "רה"מ לא יכול להמשיך בתפקידו"

שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר, תקפה את התנהלות של ראש הממשלה ואמרה: "כאשר יש עובדות ברורות, ובמקרה של אולמרט ישנן לא מעט עובדות שהוא בעצמו אינו מערער עליהן - על איש הציבור להסיק מסקנות"

"אני מצפה מהציבור שיפעיל לחץ כבד, כך שבסיטואציה כמו זו של אולמרט, ראש הממשלה לא יוכל להמשיך בתפקידו" - כך אמרה היום (שבת), שופטת בית המשפט העליון בדימוס, דליה דורנר. היא אמרה את הדברים באירוע "שבת תרבות" ברמת חן, על רקע החשדות החדשים בפרשת "אולמרטורס".

 

פרשת "אולמרטורס":

 

לדבריה, אין לחכות עד למיצוי החקירה בפרשות בהן מעורב ראש הממשלה: "כאשר יש עובדות ברורות, ובמקרה של אולמרט ישנן לא מעט עובדות שהוא בעצמו אינו מערער עליהן, על איש הציבור להסיק מסקנות".

 

דורנר תקפה גם את מאבקו של השר, חיים רמון, להקמת ועדת חקירה בפרשת האזנות הסתר: "מה שקרה אצל רמון הוא דבר נורא. על מה הוא מתלונן? למשטרה סמכויות רבות ואמצעים רבים ואני לא מבינה על מה כל ההתרגשות סביב האזנות הסתר".

 

דורנר הוסיפה בעניין זה: "בית המשפט קבע פה אחד, כי רמון מסר עדות שקר.

השופטים דחו גם את טענתו בדבר הגנה מן הצדק, שכן הפגיעה בו הייתה מינימלית. חזרתו המהירה של רמון לחיים הציבוריים ובמיוחד לתפקיד המשנה לראש הממשלה, אינה מתקבלת על הדעת מבחינה ציבורית. היה עליו להיעלם מהחיים הפוליטיים לפחות לשנה-שנתיים".

 

כמו בכירים רבים במערכת המשפט, גם דורנר תקפה את מינויו של דניאל פרידמן לתפקיד שר המשפטים: "פרידמן כתב מאמרי שטנה נגד בית המשפט העליון ובמיוחד נגד הנשיאה בייניש, פרסם מאמר תמיכה ברמון ולפתע עולה מועמדותו לשר המשפטים. מאיפה הגיעה מועמדותו? אין מספיק פרופסורים ראויים למשפטים?".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבקשת מהציבור לפעול. דורנר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים