שתף קטע נבחר

סער: הישארות העבודה בממשלה - קלון ציבורי

המערכת הפוליטית סוערת בעקבות החשדות החדשים נגד ראש הממשלה. ח"כ גדעון סער אמר כי "מעניין יהיה לראות כיצד מפלגת העבודה תתפתל עכשיו ותמשיך לאפשר את כהונת אולמרט. יו"ר המפד"ל אורלב: "במדינה מתוקנת, הוא היה מפנה את כסאו מזמן"

הודעת משרד המשפטים והמשטרה על החשדות החדשים נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, הכו גלים במערכת הפוליטית וחידשו את הקריאות להתפטרותו. חברי כנסת מימין ומשמאל קראו לאולמרט לפנות את כסאו ולפרוש מהפוליטיקה.

 

יו"ר סיעת הליכוד, חבר הכנסת גדעון סער, אמר כי "מעניין יהיה לראות כיצד מפלגת העבודה תתפתל עכשיו ותמשיך לאפשר את כהונתו של אולמרט. בחברוּת מפלגת העבודה בממשלת אולמרט יש קלון ציבורי וערכי. ההסתפקות בהמתנה לפריימריז בקדימה, הקמת ממשלה חלופית או ביאת המשיח - אינה מוחקת אותו".

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, אמר הערב (שישי) כי "החשדות החדשים הם עננה שחורה המצטרפת לקבוצת העננים הכבדים המרחפים מעל ראשו,

ובמדינה מתוקנת הוא היה מפנה את כסאו מזמן. אי אפשר להשלים עם העובדה שמנהיג העוסק יומם וליל בהצלת עורו ודואג לעצמו על חשבון אזרחי המדינה מתבצר בתפקידו".

  

חצי הביקורת כלפי ראש הממשלה הופנו גם מכיוון מרצ. יו"ר מרצ, חבר הכנסת חיים אורון, אמר כי "החשדות החמורים החדשים נגד ראש הממשלה מחזקים את הדרישה כי ייאבק על חפותו כאדם פרטי ולא כראש ממשלה".

 

פרשת "אולמרט טורס"

המשטרה ומשרד המשפטים הודיעו היום על חשדות נוספים וחמורים נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט. לפי החשד, אולמרט ומשפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים.


בכירי יאח"ה עוזבים את בית ראש הממשלה, הבוקר (צילום: אוריה תדמור)

 

בהודעת הפרקליטות והמשטרה נטען כי לפני ארבעה שבועות אישר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, את הרחבת החקירה הפלילית נגד ראש הממשלה בנוגע לחשדות נוספים - על קשריו ונסיעותיו של אולמרט בעולם בשנים האחרונות, במהלך תפקידיו השונים כאיש ציבור.

 

על פי החשד, במהלך כהונותיו כראש העיר ירושלים וכשר התמ"ת, נהג אולמרט לפנות ולקבל מימון לטיסותיו לחו"ל - שנערכו במסגרת תפקידיו הציבוריים - במקביל ממספר גופים העוסקים בפעילות ציבורית, לרבות מהמדינה. כל אחד

מהגופים התבקש, בנפרד, לממן את אותה הטיסה. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".

 

מוקדם יותר נחקר אולמרט בשלישית בפרשת "מעטפות הכסף", נשאל בקשר לעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות  והתבקש למסור את גרסתו גם בנוגע לחשדות החדשים. חוקרי המשטרה הגיעו ב-9:00 למעון ראש הממשלה, החלו את החקירה בסביבות 10:00 ועזבו רק ב-12:30 לערך. גורמי אכיפה מסרו ל-ynet על מתיחות רבה מאוד ששררה בין אולמרט לחוקרים בלשכתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תחת מתקפה. אולמרט
צילום: AP
עננה שחורה. אורלב
צילום: ודים דניאל
קלון ציבורי וערכי. סער
צילום: גיל יוחנן
חשדות חמורים. אורון
צילום: עופר עמרם
מומלצים