שתף קטע נבחר

שולה זקן נחקרה פעם נוספת - ושוב שתקה

ראש לשכתו לשעבר של ראש הממשלה הופיעה בפני חוקרי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת ים. גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו כי גם בחקירה זו - בדומה לחקירות קודמות - בחרה זקן לשמור על זכות השתיקה

שולה זקן, ראש לשכתו לשעבר של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נחקרה בצהריים (שישי) במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה בבת ים. זאת, במסגרת פרשת "מעטפות הכסף", שבו העד המרכזי משה טלנסקי.

 

גורמים במערכת אכיפת החוק אמרו ל-ynet כי גם בחקירה זו בחרה זקן לשמור על זכות השתיקה. זקן נחקרה כבר כמה פעמים במשרדי המשטרה בבת ים, ותמידה שמרה בחקירותיה על זכות השתיקה.


בכירי יאח"ה עוזבים את בית ראש הממשלה, הבוקר (צילום: אוריה תדמור)

 

מוקדם יותר נחקר ראש הממשלה אף הוא בנוגע לפרשת "מעטפות הכסף", ונשאל בקשר לעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. הוא התבקש על ידי החוקרים למסור את גרסתו גם בנוגע לחשדות חדשים נגדו. חוקרי המשטרה הגיעו ב-9:00 למעון ראש הממשלה, החלו את החקירה בסביבות 10:00 ועזבו רק ב-12:30 לערך. גורמי אכיפה מסרו ל-ynet על מתיחות רבה מאוד ששררה בין אולמרט לחוקרים בלשכתו.

 

לאחר החקירה פרסמו המשטרה ומשרד המשפטים הודעה משותפת, בה נמסר על חשדות נוספים וחמורים נגד אולמרט. לפי החשד, אולמרט ומשפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים.

 

בהודעת הפרקליטות והמשטרה נטען כי לפני ארבעה שבועות אישר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, את הרחבת החקירה הפלילית נגד ראש הממשלה בנוגע לחשדות נוספים - על קשריו ונסיעותיו של אולמרט בעולם בשנים האחרונות, במהלך תפקידיו השונים כאיש ציבור.

 

על פי החשד, במהלך כהונותיו כראש העיר ירושלים וכשר התמ"ת, נהג אולמרט לפנות ולקבל מימון לטיסותיו לחו"ל - שנערכו במסגרת תפקידיו הציבוריים - במקביל ממספר גופים העוסקים בפעילות ציבורית, לרבות מהמדינה. כל אחד

מהגופים התבקש, בנפרד, לממן את אותה הטיסה. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".

 

מקורבי ראש הממשלה טענו כי העובדה שהפרקליטות והמשטרה פרסמו הודעה משותפת בעניין חשדות חדשים היא "ניסיון ליצור דרמה שלא במקומה". לדבריהם, "המשטרה יודעת שהעדות של טלסנקי אבודה ולכן הם מנסים ליצור ספין חדש. מדובר בחומרים שהועברו לפני שלושה חודשים למשטרה בצורה מסודרת ואנחנו לא מבינים מה הדרמה".  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זכות השתיקה. זקן
צילום: ירון ברנר
העד המרכזי. טלנסקי
צילום: גיא אסיאג
צילום: רויטרס
חשדות חדשים. אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים