שתף קטע נבחר

דו"ח חיזבאללה על רון ארד: כנראה אינו בחיים

ראש הממשלה וראשי שירותי המודיעין קיבלו לידיהם בסוף השבוע את המסמך המסכם את מאמצי השגת המידע של חיזבאללה בנושא הנווט השבוי. ראשי השירותים ידונו במסמך מחר וככל הנראה - פרטי הדו"ח יובאו לידיעת שרי הממשלה בימים הקרובים. גורמים מדיניים: חיזבאללה מעריך שהנווט מת

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, קיבל בסוף השבוע את הדו"ח שהוכן בידי חיזבאללה על אודות הנווט השבוי, רון ארד. זאת, במסגרת עסקת השבויים להשבת הבנים אלדד רגב ואהוד גולדווסר. גורמים מדיניים בכירים אמרו כי מהדו"ח עולה שלחיזבאללה אין מידע מדויק על גורלו של הנווט, אך להערכת הארגון - הוא אינו בין החיים.

  

גורמים מדיניים בירושלים העריכו כי המסמך אינו מספק את תביעות ישראל על פי השלב השני בעסקת טננבאום,

כך נמסר ל-ynet. על פי הדיווח המפורט שנמסר לראש הממשלה נראה ש"אין מסקנות מדעיות וחד משמעיות באשר לגורלו של רון ארד". הגורמים המדיניים הבכירים מסרו שממשלת ישראל תצטרך להכריע, אם להמשיך בעסקת השבויים, למרות שהראיות שחיזבאללה התבקש למסור אינן מצויות בין דפי הדו"ח.

 

מחר תכונס ישיבת ראשי הור"ש (ועדת ראשי השירותים - ראש המוסד, השב"כ וראש אמ"ן, יחד עם גורמי מודיעין נוספים), כדי לדון בפרטים העולים מהמסמך החדש. זאת, לאחר שראשי השירותים קיבלו את הדו"ח לידיהם בסוף השבוע. ראשי השירותים יציגו את מסקנותיהם בפני הממשלה.

  

בסוף השבוע הביא עימו המתווך עופר דקל את הדו"ח, כחלק מהעסקה לחילופי השבויים. דקל קיבל את המסמך לאחר שהמתווך הגרמני גרהארד קונארד השלים סבב של שאלות שתבעה ישראל מהחיזבאללה. הדו"ח צפוי לעלות לדיון בישיבת הממשלה שתכונס כנראה עם שובו של אולמרט מפריז, ביום שלישי לפנות בוקר.

 

בתו של הנווט השבוי, שמטוסו נפל בשטח לבנון לפני כ-22 שנים, יובל ארד, אמרה בסוף השבוע: "אי אפשר להכריז על מותו של אדם רק כי לא יודעים". בטור אישי ששודר בחדשות ערוץ 10 אמרה הבת: "לי נאמר שעדיין מחפשים אותו".

  

ישראל, שתעביר לחיזבאללה בתמורה דו"ח על גורל ארבעת האיראנים, במסגרת העסקה

להחזרת אהוד גולדווסר ואלדד רגב, מכחישה כי היא מחזיקה בשלושת הדיפלומטים ועיתונאי. הארבעה נחטפו ב-1982 על ידי הפלנגות הנוצריות מצפון לביירות בעת שעשו דרכם לבירה הלבנונית מסוריה ונהרגו זמן קצר לאחר מכן.

 

מבצע "ושבו בנים" יצא השבוע לדרך עם הוצאת גופות 190 אנשי חיזבאללה מבית הקברות לחללי אויב בצפון הארץ. הדו"ח בעניינו של ארד הוא חלק מהותי מקידום העסקה לקראת ביצוע.

 

אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ללבנון לפני 731 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רון ארד. אין תשובות ברורות
מומלצים