שתף קטע נבחר

יד ושם: מופתעים מהחקירה נגד אולמרט

בפרשת "אולמרטורס", מעורבים על-פי החשד שורה ארוכה של גופים ועמותות, אותם הונה לכאורה ראש הממשלה, בניסיון לקבל מאות אלפי דולרים. בארגון אקי"ם טענו כי אין להם קשר לחקירה

פרשת "אולמרטורס" - התגובות. בשורה של גופים ועמותות הופתעו בסוף השבוע לשמוע על החשדות לפיהם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, ניצל אותם לכאורה והשיג מהם במרמה כספים עבור נסיעות לחו"ל. במסגרת התגובות הרשמיות הגופים השונים לא תקפו את התנהלותו של אולמרט, אך גם לא הגנו עליו באופן חד משמעי.

 

פרשת "אולמרטורס":

 

על פי החשדות החדשים שנחקרים זה שבועות, אולמרט ובני משפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים. בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה את הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם".

 

יו"ר יד ושם, אבנר שלו אמר ל-ynet בעניין החשדות: "אנו מופתעים מהחקירה הנוכחית.

ראש הממשלה אולמרט לאורך תפקידיו הציבוריים היה פעיל בסיוע לאגודות ידידי יד ושם בעולם בפעילויותיהן למען גיוס תרומות. יש לציין כי כמחצית מתקציבו השוטף של יד ושם מקורו בתרומות וראש הממשלה נענה תמיד ברצון לסייע בגיוס התרומות". 

 

דוברת יד ושם, איריס רוזנברג, הוסיפה כי בפעמים שהוזמן ראש הממשלה על ידי אגודות יד ושם בעולם - הן שילמו לו החזר הוצאות, טיסות ומלון, כמקובל.

 

יו"ר אקי"ם ישראל, ראובן סמואל, לא התייחס לחשדות עצמם, אך סיפר על הקשר בין הגוף שאותו הוא מייצג, לראש הממשלה: "לאקי"ם ישראל יש כ-20 אגודות ידידים ברחבי העולם, לפני 5 שנים אהוד אולמרט הוזמן על-ידי אגודת הידידים בארצות-הברית להשתתף ולהרצות בהתנדבות בערב גאלה למען ילדים עם פיגור שכלי. כמקובל, אגודת הידידים מימנה טיסה ובית מלון. לאקי"ם ישראל אין קשר לחקירת ראש הממשלה".

 

מהאגודה למען החייל נמסר כי: "ארגון ידידי צה"ל בארצות הברית FIDF נוהג להזמין מפעם לפעם אישים בכירים לשליחויות הסברה וגיוס תרומות בארצות הברית עבור חיילי צה"ל. כנהוג מימון הוצאות הטיסה והשהייה הוא על חשבון המזמין כנגד חשבונית, כך נעשה גם הזה".

 

מתאמת הנסיעות בלשכתו של אהוד אולמרט, בזמן כהונתו כשר התמ"ת, רייצ'ל ריסבי רז, תקפה

את התנהלות המשטרה ב"פרשת אולמרטורס". "צר לי שבמדינה שלי מה שאת אומרת בחדר חקירה מופיע יום למחרת בעיתונים ואף אחד לא חושב שזה לא תקין", כתבה רז, הנחשבת לעדת מפתח בפרשה.

 

רז פרסמה הודעה לעיתונות בעקבות התפוצצות הפרשה: "ראש הממשלה אינו גנב ואינו רמאי. הוא לא לקח שקל לכיסו ולא השתמש בכספים ציבוריים לצרכי משפחתו. כואב לי מאוד על כל השקרים שמופיעים מדי יום בתקשורת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השוטרים בפתח ביתו של ראש הממשלה
צילום: אוריה תדמור
צילום: AP
סייע בגיוס כספים. אהוד אולמרט
צילום: AP
מומלצים