שתף קטע נבחר

העמותות שנתנו כסף לאולמרט: "רימו אותנו"

עובדים בעמותות שהעניקו כסף לראש הממשלה עבור נסיעותיו לחו"ל אמרו כי הם מרגישים מרומים בעקבות פרסום החשדות נגד אולמרט. גורמים במערכת האכיפה סיפרו כי עדויות העובדים ומנכ"ל חברת "ראשון טורס", המעורבת בפרשה, הפלילו וחיזקו את החשדות. אולמרט צפוי להיחקר פעם נוספת בנוגע לפרשה החדשה

העדויות שמסרו עובדים בגופים ציבוריים ועמותות שונות למשטרה הפלילו וחיזקו את החשדות נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בפרשה החדשה שנחשפה היום (שישי) - כך מסרו גורמים במערכת האכיפה. עובדי העמותות שמימנו את הנסיעות ושמסרו עדות בחודש האחרון סיפרו כי לא ידעו תחילה במה מדובר. בעקבות פרסום החשדות אמרו כי הם "הרגישו מרומים".

 

פרשת אולמרטורס:

 

המשטרה ומשרד המשפטים הודיעו היום על חשדות נוספים וחמורים נגד ראש הממשלה, אהוד אולמרט. לפי החשד, אולמרט ומשפחתו נהנו ממאות אלפי דולרים שהתקבלו במרמה, כאשר כמה גופים התבקשו במקביל לממן מסעות רשמיים לחו"ל בעת תפקידיו הקודמים.

 

בין הגופים הממשלתיים שמימנו לכאורה הנסיעות: אקי"ם, על"ה, האגודה למען החייל, משרד התמ"ת, מכון ויזנטל ו"יד ושם". סוכנות הנסיעות "ראשון טורס",

לפי החשד, הפיקה ושלחה לכל אחד מהגופים והארגונים הציבוריים השונים שמימנו את הטיסות, חשבוניות נפרדות על שמם בגין אותן טיסות, כאילו נשאו הן בלבד במימון.

 

גורמים במערכת האכיפה מסרו ל-ynet כי מנכ"ל סוכנות "ראשון טורס" מסר עדות מפלילה נגד ראש הממשלה. עובדים בעמותות ובגופים השונים העידו אף הם בחודש האחרון וחיזקו את החשדות נגד ראש הממשלה. אולמרט צפוי להיחקר פעם נוספת בנוגע לפרשה החדשה.

 

אולמרט נחקר היום בשלישית בפרשת "מעטפות הכסף", נשאל בקשר לעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות  והתבקש למסור את גרסתו גם בנוגע לחשדות החדשים. חוקרי המשטרה הגיעו ב-9:00 למעון ראש הממשלה, החלו את החקירה בסביבות 10:00 ועזבו כעבור שעתיים. 


בכירי יאח"ה עוזבים את בית ראש הממשלה, הבוקר (צילום: אוריה תדמור)

 

גורמי האכיפה טענו כי מאחר שהוקצבו שעתיים בלבד לחקירה, ניסה ראש הממשלה "למרוח את הזמן". לטענתם, בכל פעם שנשאל שאלה, נהג לחזור על השאלות או לכתוב אותן כדי לבזבז את זמן החוקרים. לאחר שחלפו שעתיים הבהיר ראש הממשלה לחוקרים כי תם הזמן שהוקדש לחקירה.

 

מוקדם יותר, נטען בהודעת הפרקליטות והמשטרה כי לפני ארבעה שבועות אישר היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, את הרחבת החקירה הפלילית

נגד ראש הממשלה בנוגע לחשדות נוספים - על קשריו ונסיעותיו של אולמרט בעולם בשנים האחרונות, במהלך תפקידיו השונים כאיש ציבור.

 

על פי החשד, במהלך כהונותיו כראש העיר ירושלים וכשר התמ"ת, נהג אולמרט לפנות ולקבל מימון לטיסותיו לחו"ל - שנערכו במסגרת תפקידיו הציבוריים - במקביל ממספר גופים העוסקים בפעילות ציבורית, לרבות מהמדינה. כל אחד מהגופים התבקש, בנפרד, לממן את אותה הטיסה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
חשדות חדשים. אולמרט
צילום: AP
מומלצים