שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מקהלה אולימפית
  מקהלת לי-רון זכתה בתואר אלופה אולימפית ובמדליית זהב בתחרות למוזיקה ליטורגית באולימפיאדת המקהלות שנערכה באוסטריה. בכך גברה על 400 מקהלות מ-80 מדינות

  מקהלת לי-רון מהרצליה זכתה השבוע במדליית זהב, בתחרות בקטגוריות של נוער ומוזיקה ליטורגית באולימפיאדה למקהלות הנערכת בעיר גראץ שבאוסטריה זו הפעם החמישית.

   

  המקהלה הישראלית גרפה במקביל את התואר "אלופת האולימפיאדה" וביצעה, במעמד של 20 אלף איש, את המנון מדינת ישראל. יותר מ-400 מקהלות משמונים מדינות שונות השתתפו השנה בתחרות הבינלאומית וזו הפעם הראשונה שהונף בה דגל ישראל.

   

  האולימפיאדה למקהלות נפתחה ב-9 ביולי ותימשך עשרה ימים. התחרות נחשבת לגדולה והמרכזית בין התחרויות למקהלות. היא החלה את דרכה בשנת 2000 באוסטריה ומתקיימת אחת לשנתיים במוקדים שונים כמו קוריאה, גרמניה וסין והשנה, כאמור, חזרה לאוסטריה.

   

  חבר השופטים הבינלאומי כלל 70 משתתפים ממדינות שונות ששפטו ב-28 הקטגוריות

  התחרותיות, בהן פולקלור, גוספל ומוזיקת קודש. המנהלת האמנותית והמנצחת על המקהלה, רונית שפירא, אמרה בשיחת טלפון מאוסטריה: "זה כבוד ענק. זו אמנם הפעם השלישית שאנחנו משתתפים בתחרות שממנה חזרנו תמיד עם מדליות זהב, אבל לקטוף את האליפות האולימפית זה מדהים בעצמתו. התמודדנו גם מול מקהלות של מבוגרים ועל כך גאוותנו הגדולה".

   

  את הניצחון הביאו למקהלה שירה דתית יהודית שמלווה בטקסטים מתוך המקורות. "קשה לתאר את מידת הדבקות שהיתה כשעלינו לבמה. הם שרו כמו אדם אחד וירדו מהבמה אסופים בתוך ההתכוונות.

  פרצנו בבכי בירידה מהבמה עוד הרבה לפני ששמענו את התוצאות".

   

  מקהלת לי-רון היא המקהלה הייצוגית של העיר הרצליה, המונה 25 ילדים ובני נוער. משנת 1991 השתתפה המקהלה במספר תחרויות בינלאומיות בהונגריה, פינלנד, גרמניה, איטליה, ספרד וסין ובכולן זכתה במקומות הראשונים. במהלך השנה האחרונה הופיעה המקהלה בקונצרט מחווה למלחין אנדרה היידו במלאת לו 75 שנה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  נבחרה על ידי 70 שופטים. לי-רון
  צילום: רונית שפירא
  7 לילות
  מומלצים