שתף קטע נבחר

חדר לתיבות דוא"ל והוריד תמונות אינטימיות

המשטרה עצרה תושב באר יעקב בן 32, שחשוד כי חדר לתיבות דואר אלקטרוני לאחר שגילה את הסיסמאות שלהן, ושלף מהן תמונות אינטימיות של נשים

תושב באר יעקב (32) נעצר אתמול (ג'), לאחר שחדר בתקופה האחרונה, לפי החשד, למספר תיבות דואר אלקטרוניות של גולשות וואלה, והוריד משם תמונות פרטיות שלהן.

 

במפלג ההונאה של משטרת מחוז תל-אביב התקבלו תלונותיהן של צעירות המחזיקות בתיבות דוא"ל באתר, שעל-פיהן אדם חדר אל תיבות הדואר שלהן והוריד מהן תמונות אינטימיות שלהן. זאת לאחר שאותן גולשות התלוננו בפני הנהלת האתר על החדירה. בוואלה התחקו אחר תנועותיו של החשוד ושיתפו פעולה עם המשטרה על מנת לאתר אותו.

 

פרץ לכ-30 תיבות דואר אלקטרוני

אתמול בשעות הבוקר, הגיעו אנשי המחשבים במפלג ההונאה אל ביתו של האיש, וערכו חיפוש במחשב שם נמצא גם תיעוד אינטימי של צעירה נוספת, שצולמה ללא ידיעתה.

 

בבדיקה ראשונית של חומר המחשב של החשוד נמצאו קבצים שעל-פי החשד מעידים על הכניסות שלו לתיבות דואר אלקטרוני שונות. בחקירתו הודה כי חדר לכ-30 תיבות דואר אלקטרוני של משתמשים שונים. במשטרה הביאו אותו אמש לבית משפט השלום בתל-אביב, שם ביקשו לשחרר אותו בתנאים מגבילים.

 

וואלה: חשוב להפריד בין סיסמאות שונות ברשת

מוואלה נמסר כי החברה מודעת למקרה והחלה לפעול לפתרונו עוד טרם המעצר. "מיד עם קבלת תלונותיהן של כמה ממשתמשות דואר וואלה! על כך שאדם זר קיבל את סיסמאות הדואר שלהן, הן הופנו למשטרה ובמקביל החלה בדיקה פנימית של וואלה! את המקרה. ממצאי הבדיקה הפנימית העלו, כי המתלוננות היו חברות בקהילות ופורומים שונים ברשת, שם הזדהו באותו שם משתמש ובאותה הסיסמה ששימשו אותן לכניסה לוואלה! דואר. החשוד גילה עובדה זו וניצל אותה על מנת לחדור לתיבות הדואר שלהן. מיד עם הגילוי נחסמה תיבת הדואר של החשוד.

 

וואלה! ממשיכה להיות בקשר עם המתלוננות ופועלת בשיתוף פעולה מלא עם רשויות החוק בכדי להביא למיצוי מלא של החקירה. וואלה! מבקשת להדגיש בפני הגולשים את חשיבות ההפרדה בין סיסמאות ביישומיים חיוניים כגון דואר אלקטרוני לבין מערכות אחרות ברשת, על מנת להגן על פרטיותם".

 

סייעו בהכנת הידיעה: אהוד קינן וניב ליליאן

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא הפרידו בין הססמאות. אילוסטרציה
צילום: index open
מומלצים