שתף קטע נבחר

המשפחות ראו את ארונות הבנים ופרצו בבכי

בני משפחות גולדווסר ורגב צפו בשידורי הטלוויזיה המציגים את ארונות המתים של בניהם - ופרצו בזעקות שבר. "אלדד, אלדדי שלי, מה עשו לך? חשבתי שתצא מזה, חשבתי שתחזור", מיררה בבכי דודתו של אלדד רגב. קרובים וחברים הדליקו נרות נשמה לזכרו. בהמשך היום יועברו הגופות לזיהוי ולאחר מכן להתייחדות עם יקיריהם בבסיס שרגא

הבשורה המרה מכל: אחרי שנתיים של ציפייה ותקווה - ולו קלושה לעתים - ראו הבוקר (יום ד') משפחות גולדווסר ורגב את ארונות המתים של בניהם מועברים לידי נציגי הצלב האדום. כאשר צפו בני המשפחה בארונות המוצאים מרכב חיזבאלללה - נשמעו זעקות שבר ובכי.

 

 

דודתו של אלדד, חנה, לא החזיקה מעמד והתמוטטה. היא טופלה על ידי צוות מד"א כרמל, שהוזעק למקום. "אלדד אלדדי שלי, מה עשו לך? חשבתי שתצא מזה, חשבתי שתחזור. איפה אתה עכשיו?", מיררה בבכי. חברים וקרובי משפחה הדליקו נרות נשמה תחת תמונתו שנתלתה בפתח הבניין שבו גר בקריית מוצקין.

 

שעה קלה לפני שידור התמונות עוד הביעו קרובי משפחה סברה כי ייתכן שהחיילים אינם חללים, אלא נפצעו אנושות וקיבלו טיפול בלבנון.

 

"קרה פה דבר נורא", אמר אחד משכני משפחת רגב. "צריך להבין שעכשיו גם גורלו של גלעד שליט יהיה דומה, אם ממשלת ישראל תמשיך לחכות. כולנו כואבים את כאבם של משפחות רגב וגולדווסר, מדובר בטובי בנינו, שבעת ההגנה על המדינה נחטפו, ולממשלה לקח יותר משנתיים לבצע את החובה המוסרית להחזיר אותם הביתה". חנה טוניצה מקריית מוצקין אמרה: "קשה לחיות עם העובדה שקונטאר יצא על רגליו מהכלא, זחוח ומבסוט, וכמה דקות לאחר מכן אנחנו קיבלנו את אלדד ואודי בארונות שחורים".


מדליקים נרות נשמה ליד ביתו של אלדד רגב (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

גם רבה הראשי האשכנזי של קריית מוצקין, הרב דוד מאיר דרוקמן, הגיע לבית משפחת רגב. "זהו יום שחור משחור, אבל יש פה נקודת אור בכך שבן עירנו שאנו קשורים מאוד למשפחתו יגיע למנוחתו האחרונה. המחיר ששולם הוא כבד ומי יודע איזה עוד מחיר דמים עם ישראל עוד ישלם בשל העסקה. היה לי קשה להישיר מבט לעיניי בני משפחתו. אי אפשר לבטא זאת במילים, זה רגע שאני לא מאחל לשונאים שלי. זהו סיום טרגי למסכת ייסורי נפש ארוכים ומתמשכים", הוא אמר.

 

שני ארונות הקבורה הועברו לצלב האדום, והם יועברו לישראל. צוותים של הרבנות הצבאית והמחלקה לזיהוי פלילי נערכים לתהליך זיהוי הגופות. לאחר זיהוי ודאי, ידווּחו על כך המשפחות בידי נציגי צה"ל - ראש אגף משאבי אנוש בצה"ל, האלוף אלעזר שטרן, שמסיים היום את תפקידו, ואלוף פיקוד המרכז, גדי שמני. 


כואבים את הידיעה. ליד הבית של אלדד רגב (צילום: ג'ורג' גינסברג)

 

לצדו הישראלי של מעבר הגבול בראש הנקרה הגיעו כבר בשעת בוקר מוקדמת הרוצח סמיר קונטאר וארבעת אנשי

חיזבאללה. החמישה, ששוחררו הבוקר מכלא הדרים, יועברו בהמשך היום לידי הצלב האדום יחד עם 199 גופות מחבלים.

 

למעבר הגבול, שהוכרז שטח צבאי סגור, נהרו עשרות צוותי טלוויזיה מהארץ ומהעולם, יחד עם העוסקים במלאכת החילופין - בעיקר אנשי הרבנות הצבאית. קציני צה"ל נפרשו במחסומים בדרך, וביחידות פיקוד הצפון הוכרזה כוננות מיוחדת. שר הביטחון ברק נמצא בלשכתו בתל-אביב, ומקבל עדכונים שוטפים ממזכירו הצבאי. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זעקות של כאב
צילום: ג'ורג' גינסברג
הנרות הדולקים
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים