שתף קטע נבחר

אחיו של דני הרן: "מרגיש מובס ומושפל"

"אם החיילים היו בחיים, או לפחות אחד מהם, הייתי ללא ספק מקבל את זה אחרת. עכשיו אני חש פראייר", אמר אחיו של דני הרן ז"ל, שנרצח יחד עם בנותיו על-ידי סמיר קונטאר

בני משפחתו של דני הרן ז"ל, שנרצח יחד עם שתי בנותיו ב-1979 על-ידי חוליית מחבלים שבראשה עמד סמיר קונטאר, צפו הבוקר (יום ד') בביתה של אם המשפחה בקריית טבעון בתמונות הארונות - ובהם אודי גולדווסר ואלדד רגב - וזעמו על-כך שקונטאר שוחרר עבור חיילים מתים.

 

 

ברוך קרן, אחיו של דני הרן: "כשראיתי את הארונות שלנו הרגשתי מובס ומושפל. אני מרגיש פראייר. אם החיילים היו בחיים, או לפחות אחד מהם, הייתי ללא ספק מקבל את זה אחרת. אבל כשאתה רואה את הארונות אתה מבין איך שיחקו בנו כל התקופה הזאת. בזמן שאנחנו מנסים להיות הומניים כל הזמן ומאפשרים לרוצח להתחתן וללמוד, אנו יצרנו את מפלצת הזאת והפכנו אותו לגיבור שלהם. אני שואל את העם הלבנוני - זה הגיבור שלכם? רוצח שרוצץ את גולגולתה של ילדה קטנה? את הרוצח הזה אתם מקדשים כגיבור?"


האח רוני קרן (צילום: עידו ארז)

 

אתמול נפגשו בני המשפחה עם נשיא המדינה, שמעון פרס, שחתם על חנינה לקונטאר. רוני קרן, אח נוסף, הוסיף על התחושות

שבשחרור קונטאר: "ליבי נצבט. היתה לנו הזדמנות לשנות את תנאיי המשא ומתן אחרי שידענו מה גורלם של החיילים ובכל זאת הלכנו לעסקה. תם הסיפור שלנו עם סמיר קונטאר בארץ, אבל הוא לא הושלם. אני בטוח שהוא יחזור לפעילות טרוריסטית ולכן זה לא סוף הסיפור. אני מקווה שגם קונטאר, כמו נסראללה, לא ייראה אור יום. אנחנו צריכים לפתור את הבעיה הזאת ושכל אחד יידע שדם יהודי איננו הפקר. אילו היתה לי אפשרות לחסל אותו לפני שהוא חוזר ללבנון, הייתי עושה כך בלי בעיה".

 

"קיוויתי שאחד החיילים יחזור על כסא גלגלים"

את התמונות מעסקת החילופים התקשו בני המשפחה לראות. לרגע אחד נפתחה הטלוויזיה ובמשך כמה דקות צפו חלק מבני המשפחה בתמונות מראש הנקרה. כשהתברר שאכן מדובר בגופותיהם של גולדווסר ורגב סגרו בני המשפחה את הטלוויזיה.

 

אחותו של דני הרן, נורית קרן, אמרה: "הלוואי והיתה לנו הפתעה והם היו בחיים ולא היינו מתגלים כמטומטמים. חלמתי הלילה שאחד מהם חוזר בכסא גלגלים. דני היה שמח אילו היו מחזירים בעסקה את החיילים בחיים". אמו של דני, נינה קרן, סיכמה: "ההורים של קונטאר צריכים להתבייש שגידלו רוצח, פרא אדם ואין מה לעשות חגיגה. מה הם חוגגים? שרוצח ילדה קטנה חזר הביתה? זה כל כך לא אנושי".

 

גם בני משפחתו של אליהו שחר ז"ל, השוטר שנרצח על-ידי קונטאר, מחו על העסקה. האח יורם אמר: "ראיתי את התמונות של הארונות שלנו מושלכים החוצה מהרכב והתבזתי. תמונה אחר תמונה הוטחה בפניי, זו בושה וחרפה. אנחנו שוכחים את מי שיחררנו. המדינה זרתה חול בעיני הציבור שלא סיפרה מיהו סמיר קונטאר. בראיון הראשון שלו בלבנון אנחנו כבר נבין את הטעות שעשינו. אני רוצה להבין - איך מנענו את החטיפה הבאה בעסקה הזאת? הרי רק עכשיו מדברים על סכנת חטיפה בסיני. בשחרור הזה של סמיר קונטאר הזמנו את החטיפה הבאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נינה קרן ובנה רוני
צילום: עידו ארז
יורם שחר (מימין). התבזנו
צילום: גיל יוחנן
הארונות שהציג חיזבאללה
צילום: ערוץ 2
קונטאר. משתחרר
צילום: באדיבות השב"ס
מומלצים