שתף קטע נבחר

סקירה: מכשיר ניווט Asus R600

ה-R600 של Asus הוא GPS המצוייד במסך רחב ואיכותי, רמקול חזק, תמיכה בווידאו ומה לא

Asus הטיוואנית מוכרת אצלנו בארץ, בין היתר, בזכות מחשבי-כף היד המוצלחים והפופולריים שלה. לאחרונה החלה החברה לשווק בישראל גם מכשירי PND – מכשירי ניווט ייעודיים, ו-R600 הוא אחד מהם. זהו מכשיר מתקדם הכולל, מלבד יכולת הניווט הבסיסית, גם נגן מוזיקה, וידיאו ותמונות, וכן התקן Bluetooth המתחבר לטלפון הסלולרי ומתפקד כדיבורית.

 

עיצוב המכשיר אלגנטי ודק, מלבד בליטה שמנמנה בצדו השמאלי בה נמצאת הסוללה, עם קווים מתעגלים וזורמים וגימור כאילו-מתכתי באפור כהה. המפרט הטכני כולל מסך רחב 4.3 אינץ', מקלט GPS SirF III, זיכרון ROM בנפח 128MB, אפשרות להרחבת זיכרון עד 4GB באמצעות כרטיס SD ועוד.

 

 

ביצועים

R600 מריץ את תוכנת הניווט הפופולארית iGo בגרסה המותאמת למכשיר, שאינה תומכת בפיצול המסך למרות המסך הרחב במכשיר; מי שמעדיף תצוגת מפה רחבה ופנורמית יותר על חשבון צמצום מידע הנסיעה יקבל בגרסה הזו את מבוקשו. מעבר לכך, כפי שכבר כתבנו בסקירות קודמות, מדובר בתוכנה מעולה, מדויקת ונוחה לשימוש. קצב רענון המפה מהיר, אפשר לחפש יעדים על פי כתובת מדויקת או על פי נקודות עניין, העיצוב הגרפי מלוטש וההנחיות הקוליות ברורות.

 

מקלט ה-GPS המובנה במכשיר, מסוג SirF III, מקבל אות ראשוני (פיקס) במהירות גבוהה (פחות מחצי דקה בדרך כלל), והצליח להשיג אות גם בתוך מבנה.

 

 

תצוגה ושמע

המסך, בגודל 4.3 אינטש וברזולוציה של 480X272, תומך בעד 65 אלף צבעים ומציג תמונה חדה ואיכותית. הוא נראה היטב ברוב מצבי התאורה, בזכות ציפוי מונע השתקפויות שעליו, אם כי בשמש ישירה הוא נוטה לדהות מעט. גם תמונות ווידאו נראים עליו נהדר.

 

הרמקול ממוקם בצד המכשיר ולא באחוריו, כמו במכשירי ניווט רבים אחרים, כך שהשמע חזק וברור מאוד. הוראות הניווט נשמעות בעוצמה גבוהה, גם כשהחלונות פתוחים או כשמוזיקה מתנגנת ברקע. גם בשמיעת מוזיקה דרך הנגן המובנה אהבנו את הצליל שהרמקול הפיק, שהיה צלול למדי וחזק, אם כי טווח התדרים מצומצם למדי בגלל גודל הרמקול.

 

נוחות השימוש

R600 אינו מכשיר הניווט הקטן או הקל ביותר בקטגוריה, אבל הוא קטן מספיק כדי שאפשר יהיה להתנייד איתו. מסך הפתיחה של המכשיר הוא בעברית מלאה (אם כי בתחביר תמוה לעתים), ומציג באייקונים נאים את הפונקציות השונות: תוכנת הניווט, נגן המוזיקה, נגן הוידיאו, הצגת תמונות וחייגן הטלפון (דיבורית). כמו כן ישנו שעון וחיווי על מצב ה-Bluetooth והסוללה.

 

חיבורי המכשיר מינימאליים: שקע USB המשמש גם לטעינה, ושקע אוזניות סטנדרטי 3.5 מ"מ. מלבד מסך המגע ישנם גם מקשי חומרה בקדמת המכשיר: מקש 5 כיווני השולט על עוצמת השמע, זום במצב הניווט וכן השמעה חוזרת של ההנחיה הקולית האחרונה; ומקש נוסף המחזיר את המשתמש מכל מקום (תוכנת ניווט, נגן מוזיקה, חייגן טלפון) אל תפריט הפתיחה. המקשים עצמם גדולים ונוחים ללחיצה, ומוארים בתאורה אחורית לבנבנה. מקש ההפעלה נמצא בראש המכשיר והגישה אליו נוחה.

 

עוד ב-WiseBuy: סקירה - Fuji Finepix S1000FD

 

נפח הזיכרון הפנימי במכשיר קטן למדי, רק 128MB הפנויים למשתמש, אך הוא תומך בגודל זיכרון מרבי של 4GB, כך שתוכלו לאחסן על כרטיס ההרחבה כמה סרטים באורך מלא או כמה עשרות אלבומי מוזיקה.

 

ערכת המכשיר כוללת את מכשיר הניווט, כרטיס זיכרון (256MB) עליו מותקנת תוכנת הניווט, זרוע ועריסה לרכב, מטען לשקע חשמל רגיל ומטען נוסף לרכב וחוברות הדרכה בעברית ובאנגלית. הכנסת המכשיר והוצאתו מהעריסה, וכן כיוון זרוע העריסה, מעט לא נוחים.

 

מולטימדיה

תוכנות המולטימדיה ב-R600 דומות זו לזו בעיצובן, והן פשוטות למדי אבל נוחות וקלות לשימוש. המכשיר תומך בפורמטים נפוצים: MP3, WMA למוזיקה,MPG ו- WMV לקטעי וידיאו ו-JPGו-BMP לתמונות. נגן המוזיקה פשוט מאוד ולא כולל אקולייזר או אפקטים ויזואליים; נגן הוידיאו תומך בהצגת הסרט על מסך מלא, ואת התמונות ניתן להציג כמצגת דינאמית – הכל בסיסי, אבל עובד היטב ומהר.

 

R600 משמש גם כדיבורית לסלולרי באמצעות חיבור bluetooth. דרך תפריט "טלפון" ניתן לחפש טלפונים ולזווג אותם אל המכשיר, פעולה שהצלחנו לבצע בקלות. ברגע שהטלפון מקושר ניתן לקבל או להוציא שיחות דרך מכשיר הניווט. חיוג דרך המכשיר מתבצע באמצעות מסך ייעודי עם ספרות ומקש חיוג/ניתוק, או דרך יומן השיחות שכבר בוצעו. חבל שאין אפשרות לסנכרן את זיכרון הטלפון או לשמור אנשי קשר כלשהם, כך שבקבלת שיחה מופיע רק מספר ולא שם המתקשר, וכן חייבים להקיש מספר מלא בכל חיוג (או לחייג דרך הטלפון עצמו).

 

בקבלת שיחה בזמן הניווט אין הפרעה ויזואלית מלבד אייקון קטן המסמל שישנה שיחה פעילה ברקע, אך הוראות הניווט הקוליות מושתקות עד תום השיחה.

 

עוד ב-WiseBuy: סקירה - Canon PowerShot G9

 

עמידות

גוף המכשיר עשוי פלסטיק קשיח (למרות דמיונו למתכת), והוא מסיבי ומוצק מאוד. איכות הבנייה והחומרים היא ללא דופי וניכר שמדובר בסטנדרטים של מותג ידוע. העריסה והזרוע לרכב מסיביים ויציבים ומאפשרים כיוון מדויק, והמכשיר אחוז בעריסה היטב.

 

סוללה

R600 מתהדר בסוללה חזקה מהרגיל, בהספק 2200 mAh, ולכן גם הבליטה בצד המכשיר. על פי הצהרת היצרן, הסוללה

מסוגלת להחזיק בשימוש משולב עד 6 שעות עבודה. בפועל הסוללה הגיעה עד לחציה אחרי ניווט של שעה ומשהו (בבהירות

מסך מקסימאלית וכשה-Bluetooth פעיל), כך שריאלי יותר לומר שהיא תשרוד כשעתיים וחצי של ניווט.

 

השורה התחתונה

R600 הוא מכשיר ניווט מתקדם ואיכותי, עם כמעט כל מה שצריך: ניווט מוצלח ונוח, תמיכה במולטימדיה מגוונת, אם כי בסיסית ופשוטה, וקישורית Bluetooth ההופכת אותו גם לדיבורית לטלפון הסלולרי. עם סוללה חזקה, בנייה וחומרים איכותיים, ועם תג מחיר סביר.

 

R600 של Asus

 

מחיר: 1,750 ש"ח.

ציון:


 

הטוב: מסך רחב ואיכותי, רמקול חזק, תוכנת ניווט טובה, נגני וידאו, מוזיקה ותמונות, דיבורית Bluetooth.

הרע: אי אפשר לשמור אנשי קשר, זיכרון פנימי קטן.

 

מפרט טכני

תוכנת ניווט: iGo

גודל מסך: 4.30 אינץ'

נפח זיכרון לאחסון: 128 MB

מהירות מעבד: 400 MHz

רזולוציה: 480x272

מספר צבעים: 65,000

פורמטים נתמכים: MP3, WMA, WMV, JPG, BMP,

נפח זיכרון לאחסון: 128 מגהבייט

סוג כרטיס זיכרון: SD

חיבורים: USB,אוזניות, Bluetooth

ממדים: רוחב 14.20 ס"מ, גובה 8.30 ס"מ, עומק 1.80 ס"מ.

משקל: 260 גרם

סוללה: זמן עבודה 6 שעות

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים