שתף קטע נבחר

תינוקת בכתה ופלטה - אביה הטיח ראשה בקיר

תושב אלעד האכיל את בתו, בת 7 שבועות, אך כשזו פלטה את האוכל ובכתה - לפי כתב האישום נגדו - הוא תפס בה בחוזקה בבית החזה ובקרסוליה ונענע אותה. כשהמשיכה לבכות, הטיח ראשה בקיר שלוש פעמים. הוא מואשם גם שמנע ממנה טיפול רפואי

מקרה התעללות מזעזע בתינוקת נחשף בכתב אישום שהוגש לבית משפט המחוזי בפתח-תקוה: אב לתינוקת בת שבעה שבועות מאלעד הואשם היום (ד') שטלטל את בתו התינוקת והטיח את ראשה בקיר, לאחר שבכתה ופלטה את האוכל שנתן לה.

 

מכתב האישום, שהוגש על-ידי עו"ד גבריאלה ליברמן, מיוחסות לאב עבירות של התעללות וחבלה בכוונה מחמירה בבתו התינוקת. המקרה עצמו אירע לפני כשבועיים, אז ניסה האב להאכיל את בתו וכשזו פלטה את האוכל והחלה לבכות, הוא תפס אותה בחוזקה בבית החזה ובקרסוליה ונענע אותה. כשהתינוקת המשיכה לבכות הוא הטיח את ראשה שלוש פעמים בקיר. בעקבות המעשים נגרם לתינוקת שבר בגולגולת ודימומים פנימיים. 

 

עוד נטען בכתב האישום כי לאחר שאשתו של הנאשם שבה הביתה והבחינה במצבה של בתו, הוא אסר עליה לצאת מהבית מפני שביקשה לקחת אותה לקופת החולים. רק למחרת, כאשר יצא האב מביתו, הלכה האם למרפאה.

 

בכתב האישום נטען נגד האב: "במעשיו גרם הנאשם לבתו התינוקת חבלה חמורה, בכוונה לגרום לה חבלה חמורה ועשה בבתו הקטינה מעשה התעללות גופנית".

 

בבקשה שהגישה הפרקליטות לבית המשפט לעצור את האב עד תום ההליכים, נטען כי בידי התביעה ראיות לכאורה להוכחת אשמתו - הכוללות את הודאתו של האב, דברים שאמר לאשתו ולרב, חוות הדעת של בית החולים ושל המכון לרפואה משפטית. "מעשיו של האב מקימים יסוד סביר לחשש שהוא יסכן את ביטחון הציבור וביטחון ילדיו בפרט. נסיבות האירוע וחומרתו, ובמיוחד העובדה שמדובר באלימות נגד בן משפחה, מלמדים כי לא ניתן להשיג את מטרת המעצר בדרך של שחרור בערבות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים