שתף קטע נבחר

אלופי צה"ל הודיעו למשפחות: הבנים אינם בחיים

שני אלופי צה"ל - אלעזר שטרן וגדי שמני - בישרו רשמית למשפחות גולדווסר ורגב כי בניהן חזרו מלבנון בארון. את התמונה הקשה מהגבול הן כבר ראו בשידור חי. בהמשך היום יתייחדו עם זכר הבנים, שהועלו בדרגה לאחר מותם, במחנה שרגא

שעות ספורות לאחר שהועברו לידי ישראל, הושלם הליך זיהוי הגופות של אודי גולדווסר ואלדד רגב. אלופי צה"ל הגיעו למשפחות החיילים ובישרו שהשניים אינם בין החיים. לאחר הזיהוי הועלו השניים בדרגה.

 

 

בצהריים (יום ד') התבשרו המשפחות - לראשונה באופן רשמי - כי יקיריהן אינם בין החיים. מבתיהן הן ייצאו למחנה שרגא, שם יוכלו להתייחד עמם. כבר מחר צפויות להתקיים הלוויות הצבאיות.

 

דובר צה"ל, תת-אלוף אבי בניהו, ערך מסיבת עיתונאים מאולתרת במעבר ראש הנקרה ואמר: "השלמנו את תהליך הזיהוי של אהוד גולדווסד ואלדד רגב. ההכרזה על החללים נקבעה על-פי גורמי הרפואה ועל-פי ההלכה. צה"ל מרכין את ראשו ומרכין את דגליו".

 

הבשורה המרה הגיעה למשפחות דרך אלופי צה"ל - אלעזר שטרן, שבא לבית הוריה של קרנית גולדווסר בנהריה, וגדי

 שמני, שנסע לבית משפחת רגב בקריית מוצקין - אך כבר לא הפתיעה איש: בתמונה הקשה חזו קרוביהם של אודי ואלדד, יחד עם האומה כולה, בשידור חי בטלוויזיה. זה קרה כאשר רשת "אל מנאר" של חיזבאללה הציגה את שני הארונות במעבר הגבול.

 

האלוף שטרן אמר בצאתו מבית משפחת גולדווסר: "הגענו לכאן עם בשורה קשה אבל עם אותה תחושה יש בשורה מסוימת של הקלה שהחזרנו את אודי ואלדד לקבר ישראל". לאחר מכן המשיך האלוף שטרן לבית משפחת רגב.

 

כשיצא האלוף שמני מבית משפחת רגב בקרית מוצקין, אמר לכתבים שחיכו מחוץ לבית: "הודעתי למשפחת רגב על הזיהוי הוודאי של אלדד. משפחת רגב היא משפחה אצילה ואמיצה. בשם פיקוד המרכז אני מחבק את בני משפחות רגב וגולדווסר".

 

דודתו של אלדד, חנה, לא החזיקה מעמד והתמוטטה. היא טופלה על ידי צוות מד"א כרמל, שהוזעק למקום. "אלדד אלדדי שלי, מה עשו לך? חשבתי שתצא מזה, חשבתי שתחזור. איפה אתה עכשיו?", מיררה בבכי.

 

בשל מצב הגופות היתה כוונה בצה"ל לקחת מהן דגימות DNA ולהטיס את הדגימות למעבדה במרכז הארץ, אולם לאחר מכן הצליח הצוות שכלל את אנשי חיל הרפואה, הרבנות הצבאית וזיהוי פלילי למשטרה לזהות את שני החללים.

 

כעת, עם השלמת הזיהוי, תעביר ישראל ללבנון את הרוצח סמיר קונטאר ואת ארבעת אנשי חיזבאללה הנוספים, ששוחררו מבתי-הכלא בארץ במסגרת עסקת השבויים. או אז יינתן האות לפרוץ החגיגות בלבנון. כבר הערב מתכוון חסן נסראללה לשאת נאום ניצחון בדאחייה בביירות.   

 

במקביל נמשכת בצהריים העברת גופותיהם של 199 מחבלים ללבנון - גם זאת במסגרת ההתחייבויות שקיבלה על עצמה ישראל בעסקת השבויים.  

 

בהכנת הידיעה השתתפו חנן גרינברג, אחיה ראב"ד, שרון רופא-אופיר, חגי עינב, רועי מנדל ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האלוף שטרן בבית משפחת גולדווסר
צילום: אורלי זיילר
ארונותיהם של רגב וגולדווסר
צילום: רויטרס
מדליקים נרות ליד ביתו של רגב
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים