שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אולם הקאמרי ייקרא ע"ש יוסף מילוא

  האולם הגדול של התיאטרון העירוני של תל אביב ינציח את זכרו של מילוא, מאבני היסוד של הבמה העברית

  האולם הגדול של תיאטרון הקאמרי ייקרא על שמו של השחקן המנוח יוסף פפו מילוא, כך החליטה אתמול (ג') מועצת המנהלים של התיאטרון בישיבה שנערכה בעיריית תל אביב. זהו האולם השני בארץ שקרוי על שמו של מילוא. קדם לו האולם הגדול של התיאטרון העירוני חיפה, אותו ייסד מילוא בתחילת שנות השישים.

   

  היוזמה להסבת האולם הגדול של הקאמרי על שמו של השחקן המנוח היתה של ראש העירייה, רון חולדאי, ומטרתה להנציח את מילוא, מאבני היסוד של התיאטרון הישראלי וראש קבוצת המייסדים של הקאמרי ב-1994. המלצת המועצה התקבלה פה אחד והיא מצטרפת ליוזמת הנצחה קודמת לפיה מעניק התיאטרון מדי שנה פרסים לשחקנים ובמאים מצטיינים ע"ש מילוא באמצעות קרן יהושע רבינוביץ לאמנויות.

   

  יוסף (פפו) מילוא נולד ב-1916 בפראג ועלה עם הוריו לארץ בשנות העשרים של המאה הקודמת. את לימודיו עשה בגמנסיה העברית הרצליה. את צעדיו הראשונים בתחום התיאטרון עשה בלהקת העץ של ד"ר פאול לוי ובתיאטרון המטאטא. ב-1944 הקים ביחד עם אברהם בן יוסף, רוזה ליכטנשטיין, ימימה מילוא ובתיה לנצט את להקת המערכונים, שעל יסודותיה הוקם לימים התיאטרון הקאמרי. במשך 15 שנים עמד מילוא בראש התיאטרון הקאמרי.

   

  ב-1961 ייסד את התיאטרון העירוני של חיפה ושימש כמנהלו האמנותי הראשון. ב-1968 הוענק למילוא פרס ישראל על היותו איש חזון, מנהיג, במאי, שחקן, מחזאי, מעבד ומתרגם ואחד מאמני התיאטרון הדגולים של הבמה הישראלית. ב-1997 הלך מילוא לעולמו.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מילוא. יונצח גם בתל אביב
  צילום: משה מילנר, לע"מ
  לאתר ההטבות
  מומלצים