שתף קטע נבחר

גם הבדיקה השנייה חיובית - ג'ייבן מחוץ לבייג'ינג

העולה החדש מארה"ב לא ישחה באולימפיאדה, לאחר שגם הבקבוקון השני הראה כי השתמש בחומרים אסורים. ג'ייבן: "אני חף מפשע". שפירא בר-אור עדיין מקווה להחליפו

עכשיו זה סופי - מקס ג'ייבן לא ייצג את ישראל באולימפיאדת בייג'ינג. העולה החדש מארצות הברית, שקבע במפתיע את הקריטריון האולימפי בשחייה באליפות אירופה האחרונה, נתפס על שימוש בחומרים אסורים והיום (שבת), לאחר שגם תוצאות הבדיקה השנייה היו חיוביות, תקוותו האחרונה נגוזה.

 

ג'ייבן בן ה-23 קיווה כי הבקבוקון השני שנפתח יראה תוצאות שונות, אך גם בו היו שרידים לשימוש בסטרואיד האנאבולי בולנדון, ובעקבות זאת אבד החלום שלו לשחות בבייג'ינג 2008.


ההכנות בבייג'ינג. ג'ייבן יראה את האולימפיאדה מהבית (צילום: איי פי)

 

אלוף המכביה לשעבר האמין כל העת כי הוא יגיע לסין. "אני אופטימי, אבל כאשר אתה נתפס על סמים אנשים לא מתעניינים באמת שלך, אלא רק בתוצאות הבדיקה", אמר השבוע

 ג'ייבן בראיון לעיתון בקנזס סיטי. "אני חף מפשע, אבל אני עדיין לוקח את זה בפרופורציות הנכונות. אם זה הדבר הכי גרוע שיקרה לי בחיים, אז זה לא כל כך נורא".

 

כעת מחכה נמרוד שפירא בר-אור להחלטה האם ישלח במקומו של ג'ייבן לבייג'ינג. השחיין הצעיר קבע בשבוע שעבר שיא ישראלי חדש ב-200 חופשי, 1:48.76 ד', איטי בארבע מאיות בלבד מהקריטריון המחמיר (A). למרות זאת, הוועד האולימפי הישראלי טוען כי תוצאה זו אינה מספיקה כדי להטיס את שפירא בר-אור לאולימפיאדה.

 

ג'ייבן הוא הישראלי השני הקיץ שנתפס על שימוש בחומרים אסורים. אצל הקודם, השייט אודי גל, נמצאו עקבות לשימוש בתרופה נגד התקרחות 'פרופסיה', ואיגוד השייט הישראלי החליט לא להשעותו, אלא רק לנזוף בו. הוועד האולימפי העולמי אישר זאת, וגל יתחרה באוגוסט בבייג'ינג.

 

באיגוד השחייה מונתה ועדת שימוע שתדון בעניינו של ג'ייבן. ועדת השימוע תדון בנושא בימים הקרובים לאחר שהיועץ המשפטי של איגוד השחייה יסיים להכין את כל החומר הדרוש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מקס ג'ייבן
באדיבות איגוד השחייה
מומלצים