שתף קטע נבחר

לראשונה: הלסביות הדתיות התכנסו, וקבעו תקנון

חברות "בת-קול" ערכו ישיבת מליאה ראשונה בה קבעו את קווי היסוד של הארגון ובחרו את נציגות הוועד המנהל. "הארגון יפעל לקידום הסובלנות והשוויון בציבור הדתי, תוך שמירה על דיסקרטיות החברות", נקבע. בתום הישיבה הן בירכו "שהחיינו"

חמש שנים אחרי שהקימו את קהילת הלסביות הדתיות "בת-קול", התכנסו ביום חמישי האחרון עשרות חברות הארגון לישיבת מליאה ראשונה. "מבחינתנו זהו שלב חדש בארגון, שהפך לממוסד יותר", אמרה ל-ynet אביגיל שפרבר, ממקימות בת-קול וחברה בוועדה המנהלת, "זו היתה מליאה היסטורית, חגיגית, מרגשת ובעיקר - חשובה".

 

לראשונה מזה שנים נפגשו עשרות חברות הארגון פנים אל פנים, וחתמו על קווי היסוד של "בת קול", קבעו את מנגנוני

הארגון ובחרו את הנציגות שיכהנו כוועד המנהל. 

 

על-פי מסמך העקרונות שהוצג באירוע, "בת-קול" תפעל לקיום מסגרת שייכות חברתית-קהילתית עבור הלסביות הדתיות, תקדם את המודעות בציבור לקיומן, ואת קבלתן וקבלת משפחותיהן בחברה הדתית. כן יפעל הארגון לקידום הסובלנות והשוויון בציבור זה - הכל תוך שמירה על דיסקרטיות החברות.

 

בקווי היסוד נקבע כי "שמירת הצביון הדתי הינו ערך חשוב בארגון. בת-קול לא תחלל שבת, ובמסגרת פעילויותיה לא יהיה חילול שבת ברשות הציבור. האוכל בפעילויות יהיה כשר". עם זאת הוסכם כי חברות בת-קול תכבדנה את אורחות החיים השונים של חברות הארגון, מתוך שאיפה לקיים ערבות הדדית ביניהן.

 

במהלך כינוס המליאה נדרשה כל אחת מהמשתתפות לחתום על מסמך העקרונות, לפיו חברות בת-קול "יפעלו בתום לב וביושר כדי להגשים את מטרות הארגון. פרשנות קווי היסוד תהיה לפי הבנת 'האדם הסביר' ובמטרה להרבות שלום ורעות בארגון. כל פעולה וכל דיון יתקיימו תוך כבוד הדדי ועל פי הכלל 'מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך'".

 

חברות "בת-קול" ערכו במליאה טקס סיום מסכת מגילה, שנלמדה על-ידן באתר בת-קול, שמעו סקירה על תולדות הארגון,

הצטרפו לשירת "טוב להודות להשם" ושמעו קטעי שירה. לאחר שנבחרו חמש נציגות ההנהלה, בירכו המשתתפות ברכת "שהחיינו" לרגל היציאה לדרך החדשה.

 

בשיחה עם ynet הסבירה שפרבר כי הגידול המשמעותי שחל בשנים האחרונות במספר הפעילות לא איפשר עוד מצב שבו "שואלים את כולם על כל החלטה שרוצים לקבל", ולכן היה צורך בבחירת ועדה מנהלת. "מעתה בת-קול היא לא רק קבוצת תמיכה, אלא גוףש בו פועלות ועדות מקצועיות שיעבדו על שינויים שאנחנו רוצים להוביל בחברה הדתית, ביחס לשונה ובחינוך לכך", סיכמה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חותמות על מסמך העקרונות
אביגיל שפרבר. מליאה הסטורית ומרגשת
מומלצים