שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  רוקדים במתחם

  הזירה הבין תחומית מציגה גרסה מורחבת של פסטיבל זירת מחול שיימשך ארבעה ימים באולם ליאו מודל ובחצרות ז'ראר בכר

  פסטיבל המחול השנתי של הזירה הבינתחומית בירושלים, "זירת מחול", ייפתח ב-30 ביולי ויימשך ארבעה ימים. בשנתו החמישית יארח הפסטיבל תכנית רחבת היקף שכוללת 19 יצירות חדשות שיוצגו בבכורה באולם החדש של הזירה במרכז ז'ראר בכר כמו גם בחצרות וברחבות המבנה.


  "מיץ לימון" דאבל פיצ'ר בפסטיבל זירת מחול (צילומים: עמרי שפירא) 

   

  היצירות נבחרו מתוך היצע של כ-50 הצעות שהוגשו לפסטיבל. את האירוע מנהל אמנותית דורון תבורי ואת התכנייה אצרה מאיה לוי. השנה הצטרפו לצוות הייעוץ האמנותי גם הבמאית דניאלה מיכאלי, היוצרת סמדר יערון, יעל קרמסקי האחראית על תחום המחול במתא"ן וסיקי קול, מהמורות המובילות למחול בישראל.

   

  את הפסטיבל תפתח תכנית החצר שתהווה השנה מרכז כובד מהותי בתכנייה. בין המשתתפים בה יהיו דורון רז, איריס ארז, ענבל אושמן, אמיר קולבן, רן בן דרור ומשה שכטר, עידן כהן, דנה רוטנברג, מיכאל גטמן ועירד מצליח. תכנית זו כוללת יצירות שנתפרו במיוחד למידותיהן של חצרות ז'ראר בכר. כל המופעים שיוצגו בחצרות יהיו פתוחים לקהל ללא תשלום.

   

  "מדי שנה מספק הפסטיבל אתגר אמנותי לאמנים. בשנה שעברה היה זה אתגר הזמן כשכוריאוגרפים נדרשו ליצור עבודה באורך של 2 דקות בלבד. השנה האתגר הוא בניסיון לפצח את אלמנט המקום", אומרים בפסטיבל ומדגישים, "החצר תישאר כמות שהיא ללא התאמה מיוחדת לצרכי מחול והיוצרים ישתמשו בין היתר במדרגות המתעקלות, באמפי הקטן, במרפסות המבנה ובמגרש החניה".


  "לילי", מתוך עבודה של מיטל בלנרו

   

  שמונה בכורות של יוצרים צעירים יוצגו באולם ליאו מודל, ביתה החדש של הזירה הבינתחומית. יצירות אלה יחולקו לשני מקבצים של 4 עבודות בכל אחד מהן. על בניין ז'ראר בכר יוקרנו במהלך ימות הפסטיבל עבודות וידאו דאנס בהן "פנסים" של יונית יודלביץ וליאת לבנון, "פארקור" של איריס מרקו, "Blurred Focus" של ליאת בן אטיס ושלושה קטעי וידאו של תלמידים מבית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים.


  "גרדציה" מתוך עבודה של ענבל אושמן

   

  לטובת אלה שלא הספיקו לבקר בפסטיבל הבינתחומי "קולה של המילה" שהוקדש השנה לטקסטים מתוך עולם החוק, המשפט והפלילים, מציעים אירועי "זירת

  מחול" הזדמנות נוספת. מקבץ היצירות המתארחות כולל את "Number 8" של ענת כץ ורויטל גוטשלק על עובדת בחנות לאביזרי בילוש שמתחילה לפתח פרנויות לגבי חדירה לפרטיותה; "על גופו, בגופו" של שלומית פונדמינסקי ויניב מינצר שנוצרה בהשראת החוק להגנת הפרטיות; "כח אדם" של סהר עזימי על הכח המאזן והשופט האולטימטיבי; "אינפורמציה" של אור מרין ואורן נחום שנוצרה בהשראת משפט הקופים בטנסי.

   

  תכנית נוספת שתתארח בפסטיבל היא "דאבל פיצ'ר" שמציגה את "שואו דאון", דואט מאת סער מגל ו"מיץ לימון" שתי בכורות בכרטיס אחד. מקבץ נוסף יוקדש לשיתוף פעולה בין בית הספר לעיצוב שנקר למרכז הניסיוני "מנוע חיפוש" שפועל ביפו. את המפגש ינחו יעל קרמסקי, איציק ג'ולי ויסמין גודר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים